Нотаріусів уніфікують і дозволять їм реєструвати шлюби й розлучення

22:17 26 червня 2021 р.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про удосконалення регулювання нотаріальної діяльності.

У законопроєкті пропонується відмовитися від системи поділу на державних і приватних нотаріусів (це звичайна практика європейських країн) і закріпити єдиний статус нотаріату в Україні. Про це повідомляє Верховна Рада України, пише Dailylviv.

У пояснювальній записці зазначається, що ухвалення закону сприятиме збільшенню доступності базових нотаріальних дій для соціально вразливих верств населення – кожен громадянин, незалежно від рівня доходу і місця проживання, зможе звернутися до нотаріуса.

Передбачено також впровадження електронної системи нотаріату, це дасть змогу автоматизувати низку процесів і забезпечити надійність і захист нотаріального документа від підробки. Нотаріуси будуть зобов'язані мати кваліфікований електронний підпис, вести звітність і подавати її в електронній системі, всі свої дії реєструвати у спеціальному реєстрі.

Крім того, законопроєкт передбачає розширення повноважень нотаріусів. Вони можуть отримати право реєструвати шлюби і розлучення, встановлювати факт родинних відносин між фізичними особами, встановлювати факт належності правовстановлювальних документів особі, засвідчувати правильність паперової копії електронного документа.

Також нотаріусам дадуть право забезпечувати докази, тобто засвідчувати за письмовою заявою особи дані, на підставі яких встановлюється наявність або відсутність юридичних обставин.

Президент підписав закон про призов на військову службу резервістів в особливий період

Нардепка зі Львова проти навчання іноземних студентів в Україні російською мовою

 

dailylviv.com

До теми

19:21 23 січня 2022 р.

У Львові затримали підозрюваного у викраденні з сейфу суду $120 тисяч

У неділю поліція затримала у Львові 30-річного чоловіка, якого підозрюють у викраденні 120 тис. доларів з робочого сейфу судді Західного апеляційного господарського суду Віри Гриців.

Рубрика: Кримінал

19:25 21 січня 2022 р.

У Львові затримали нічного грабіжника АЗС

19 січня зловмисник зайшов у приміщення автозаправної станції на проспекті Чорновола у Львові, розпилив касирці в обличчя газ з балончика, після чого заволодів 5 тис грн та втік.

Рубрика: Кримінал

11:37 21 січня 2022 р.

У центрі Львова наркотиками торгували у хостелі і майстерні з ремонту взуття

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили у зловмисників близько трьох кілограмів психотропних речовин, вартість яких за цінами «чорного» ринку становить близько 600 тисяч гривень.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу