На Львівщині оштрафували порушників трудової дисципліни

12:05 6 грудня 2019 р.

  • 0
Світлина ілюстративна

Світлина ілюстративна
Фото: kr.sfs.gov.ua

До порушників трудової дисципліни на Львівщині застосовано штрафні санкції на загальну суму понад шість мільйонів гривень.

Про це повідомили в п’ятницю, 6 грудня, у Львівській облдержадміністрації, де також розповіли, що, на виконання вимог розпорядження Кабінету міністрів України № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» від 5 вересня 2018 року, між Головним управлінням ДПС у Львівській області та Головним управлінням Держпраці у Львівській області на постійній основі здійснюється співпраця щодо виявлення порушень роботодавцями законодавства про працю, а також вживаються спільні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» від 21 серпня 2019 року затверджено новий «Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю».

Згідно з пунктом 5 цього порядку інспекційні відвідування інспекторами Держпраці проводяться, зокрема, за інформацією ДПС та її територіальних органів про невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності, факти порушення законодавства про працю, виявлені під час здійснення повноважень і факти провадження господарської діяльності без державної реєстрації у порядку, встановленому законом, як суб’єкта господарювання. Поряд з цим, постановою Кабінету Міністрів України №823 від 21 серпня 2019 року внесено також зміни до «Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населенн»я, затвердженого постановою Кабінету міністрів України №509 від 17 липня 2013 року.

Положеннями пункту 2 цього порядку передбачено, що штрафи за недотримання роботодавцями чинного законодавства про працю накладаються уповноваженими на те особами органів Держпраці на підставі, зокрема, акта перевірки ДПС, її територіального органу, під час якої виявлені порушення законодавства про працю. Внаслідок вжитих спільних заходів та тісної співпраці за результатами переданої інформації про виявлених працівниками ГУ ДПС у Львівській області неоформлених належним чином найманих працівників впродовж одинадцяти місяців 2019 року уповноваженими особами Головного управління Держпраці у Львівській області щодо роботодавців – порушників трудової дисципліни Львівщини застосовано штрафні санкції на загальну суму понад шість мільйонів гривень.

Головне управління ДПС у Львівській області наголошує роботодавцям на необхідності легалізації трудових відносин з найманими працівниками, оскільки працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення про це територіального органу ДПС.Офіційне працевлаштування для працівника – це гарантоване Конституцією України право на працю, реалізоване шляхом укладення трудового договору, це економічні, соціальні та трудові гарантії, передбачені чинним законодавством України та належне пенсійне забезпечення в майбутньому. Офіційне оформлення трудових відносин для роботодавця – це позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

Як інформував «Щоденний Львів», працівники Головного управління ДПС у Львівській області виявили й задокументували 2019 року факти використання 56 роботодавцями праці 323 неоформлених належним чином найманих працівників.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми