Львівське "ноу-хау": суд скерував на корекційну програму і постраждалу, і кривдника | Новини Львова

Львівське "ноу-хау": суд скерував на корекційну програму і постраждалу, і кривдника

20:32 28 червня 2020 р.

  • 1

У львівських судах є кілька справ, коли поліціянти виносять терміновий заборонний припис (ТЗП) і до постраждалих, і до кривдників. Хоча ТЗП має стосуватися лише кривдника.

Психотерапевтка, заступниця голови Центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало вважає, що це - "ноу-хау" поліціянтів. Про це вона сказала під час медіа-кав’ярні «Карантин, домашнє насильство і людська гідність».

- Вони не розуміють суті проблеми, - вважає Марта Чумало. - У підсумку маємо рішення судів, коли на корекційну програму скеровують і постраждалу, і кривдника. Після цього з'ясовується, що жінка - жертва, а не кривдник. Уявіть її стан! Поліція вирішила дати два ТЗП. І нехай суд з'ясовує, - каже психотерапевтка.

Зі свого боку старша інспекторка відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Львівській області (координаторка від патрульної поліції з роботи мобільних груп реагування на виклики домашнього насильства “ПОЛІНА”) Юлія Таравська вважає, що суд міг скасувати ТЗП стосовно постраждалої і не скеровувати її на корекційну програму.

Юлія Таравська також наголошує на великому відсотку непідтверджених випадків домашнього насильства.

З початку року у Львові було 268 викликів, з них половина - непідтверджені факти домашнього насильства,- зазначає інспекторка.

Натомість Марта Чумало вважає, що поліціянтам бракує кваліфікації у цій галузі.

- Людина, коли телефонує в поліцію, то вже робить великі зусилля. А поліція кваліфікує - як непідтверджений випадок. Хоча реагування у Львівській області ліпше, ніж в Україні, - підсумовує психотерапевтка.

За її словами, українське законодавство в сфері запобігання домашньому насильству хочуть підсилити Стамбульською конвенцією, яку має ратифікувати Верховна Рада.

Голова асоціації жінок-юристок «ЮрФем» Христина Кіт переконана, що ця ратифікація впорядкує низку правових колізій.

- У Кримінальному  кодексі є поняття - угода про примирення. Але в ситуації з домашнім насильством це не може бути класичною медіацією,- пояснює Христина Кіт.

За її словами, Стамбульська конвенція передбачає заборону медіації, щоб захистити постраждалу. Тут недоречні заклики медіаторів про збереження сім'ї, оскільки постраждала і кривдник перебувають в нерівних умовах і злочинець має бути покараний.

Крім того, Стамбульська конвенція, додає юристка, передбачає інші міжнародні стандарти захисту постраждалих. Зокрема, відповідальність за переслідування в соцмережах жінок, які йдуть в політику, захист українок в інших країнах, які також ратифікували Стамбульську конвенцію.

Довідка

Терміновий заборонний припис стосовно кривдника - спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України, як реагування на факт домашнього насильства та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства.

Додамо, діти-свідки домашнього насильства не потрапляють в статистику постраждалих.

Нагадаємо, Львів - один з останніх обласних центрів, де немає притулку для постраждалих від домашнього насильства.

dailylviv.com

Коментарі(1)

Тінь

23:53 28 червня 2020 р.

Відповісти

А яким чином поліціянти мають встановити та переконатися що на місці виклику дійсно відбулося насильство - а не "Милі сваряться - тільки тішаться ..." чи свідома жіноча провокація з доведенням чоловіка до тимчасового божевілля або й навпаки ??? В останніх випадках за неправдивий виклик поліції я би виписував приписи обом та примусові громадські роботи обом й ще й адміністративний штраф обом ... Аби наступного разу думали головою що творять і шукали для себе інші розваги без участі поліції ...

До теми

11:01 11 липня 2020 р.

У Львові впіймали наркокур'єра з канабісом і амфітаміном

Сьогодні, близько опівночі на вулиці Шота Руставелі у Львові екіпаж патрульної поліції 3 батальйону запримітив чоловіка, який, вгледівши службовий автомобіль, почав озиратися і пришвидшив ходу.

Рубрика: Закон

Останні новини

COVID-19 вражає мозок у такий спосіб, який ніколи раніше не спостерігали в інших вірусів, - доктор

Covid-19: Угорщина обмежила в'їзд українцям

У Карпатах у ніч проти понеділка очікують сильні зливи і вітер

Сьогодні Польща обирає президента у другому турі

Найбільше аварій на Львівщині стається у п'ятницю у Львові

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу