Львівське "ноу-хау": суд скерував на корекційну програму і постраждалу, і кривдника

20:32 28 червня 2020 р.

Фото до новини

У львівських судах є кілька справ, коли поліціянти виносять терміновий заборонний припис (ТЗП) і до постраждалих, і до кривдників. Хоча ТЗП має стосуватися лише кривдника.

Психотерапевтка, заступниця голови Центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало вважає, що це - "ноу-хау" поліціянтів. Про це вона сказала під час медіа-кав’ярні «Карантин, домашнє насильство і людська гідність».

- Вони не розуміють суті проблеми, - вважає Марта Чумало. - У підсумку маємо рішення судів, коли на корекційну програму скеровують і постраждалу, і кривдника. Після цього з'ясовується, що жінка - жертва, а не кривдник. Уявіть її стан! Поліція вирішила дати два ТЗП. І нехай суд з'ясовує, - каже психотерапевтка.

Зі свого боку старша інспекторка відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Львівській області (координаторка від патрульної поліції з роботи мобільних груп реагування на виклики домашнього насильства “ПОЛІНА”) Юлія Таравська вважає, що суд міг скасувати ТЗП стосовно постраждалої і не скеровувати її на корекційну програму.

Юлія Таравська також наголошує на великому відсотку непідтверджених випадків домашнього насильства.

З початку року у Львові було 268 викликів, з них половина - непідтверджені факти домашнього насильства,- зазначає інспекторка.

Натомість Марта Чумало вважає, що поліціянтам бракує кваліфікації у цій галузі.

- Людина, коли телефонує в поліцію, то вже робить великі зусилля. А поліція кваліфікує - як непідтверджений випадок. Хоча реагування у Львівській області ліпше, ніж в Україні, - підсумовує психотерапевтка.

За її словами, українське законодавство в сфері запобігання домашньому насильству хочуть підсилити Стамбульською конвенцією, яку має ратифікувати Верховна Рада.

Голова асоціації жінок-юристок «ЮрФем» Христина Кіт переконана, що ця ратифікація впорядкує низку правових колізій.

- У Кримінальному  кодексі є поняття - угода про примирення. Але в ситуації з домашнім насильством це не може бути класичною медіацією,- пояснює Христина Кіт.

За її словами, Стамбульська конвенція передбачає заборону медіації, щоб захистити постраждалу. Тут недоречні заклики медіаторів про збереження сім'ї, оскільки постраждала і кривдник перебувають в нерівних умовах і злочинець має бути покараний.

Крім того, Стамбульська конвенція, додає юристка, передбачає інші міжнародні стандарти захисту постраждалих. Зокрема, відповідальність за переслідування в соцмережах жінок, які йдуть в політику, захист українок в інших країнах, які також ратифікували Стамбульську конвенцію.

Довідка

Терміновий заборонний припис стосовно кривдника - спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України, як реагування на факт домашнього насильства та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства.

Додамо, діти-свідки домашнього насильства не потрапляють в статистику постраждалих.

Нагадаємо, Львів - один з останніх обласних центрів, де немає притулку для постраждалих від домашнього насильства.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів