Діти-свідки домашнього насильства не потрапляють в статистику постраждалих, - психотерапевтка | Новини Львова

Діти-свідки домашнього насильства не потрапляють в статистику постраждалих, - психотерапевтка

17:29 28 червня 2020 р.

  • 0


Фото: Радіо Свобода

На Львівщині збільшується кількість звернень до поліції за фактами домашнього насильства. У першому кварталі біжучого року ця цифра становила 7,5 тисячі, що перевищило на 2 тисячі звернень київський показник.

Про це під час медіа-кав’ярні «Карантин, домашнє насильство і людська гідність» повідомила психотерапевтка, заступниця голови Центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало.

Старша інспекторка відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Львівській області (координаторка від патрульної поліції з роботі мобільних груп реагування на виклики домашнього насильства “ПОЛІНА”) Юлія Таравська наголосила, що кількість звернень зросла у квітні, із запровадженням карантину, коли люди опинилися в закритих приміщеннях.

За її словами, найбільше страждають жінки: їх - 87%, чоловіків - 5%, дітей - 8%.

Заступниця голови Центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало вважає, що дитяча статистика є заниженою.

- Закон про запобігання та протидію домашньому насильству каже, шо дитина - свідок домашнього насильства є жертвою. Однак поліція не бере це до уваги. Поліція не складає адмінпротокол щодо постраждалих дітей. Виходить жінки - бездітні. Хоча, зазвичай, e кожній сім’ї є по 2-3 дитини. Отже, поліція не бачить дітей як постраждалих. З огляду на це реально будемо мати не вісім, а значно вищий відсоток, - розмірковує Марта Чумало.

Вона наголосила, що ці та інші проблеми виникають через недостатню професійність не лише поліціянтів, але й соціальних служб. І додає, що з ратифікацією Стамбульської конвенції, в якій цілий блок присвячений підготовці фахівців, Україна змушена буде приділяти належну увагу навчанню спеціалістів - і ситуація зміниться.

Юлія Таравська вважає, що мобільні групи реагування на виклики домашнього насильства “ПОЛІНА”, які виїжджають на ці виклики, повинні мати зворотний зв’язок від інших структур, які працюють з цією проблемою. Це - соціальні служби, служби у справах дітей, органи освіти, охорони здоров’я, сімейної превенції, центри з надання безкоштовної правової допомоги.

- Бо часто мобільні групи можуть виїздити в одні й ті ж сім’ї. Наприклад, швидку від медицини катастроф, іноді, дуже довго чекаємо. Особливо, коли постраждала дитина, - підсумовує Юлія Таравська.

Довідка

Організатори заходу: Волинський прес-клуб, Львівський прес-клуб, Музей Гідності у Львові.

Додамо, Львів - один з останніх обласних центрів, де немає притулку для постраждалих від домашнього насильства.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:03 13 липня 2020 р.

Відновити роботу дошкільних навчальних закладів, - Львівська область

На позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалили рішення частково послабити карантинні обмеження в області.

Рубрика: Ситуації

12:12 13 липня 2020 р.

У Львові готові до відкриття дитсадки

Упродовж минулого тижня фахівці управління освіти Львівської міської ради перевіряли готовність садочків до відкриття. За цей час перевірено 102 садки та 9 освітніх закладів з дошкільним відділенням. Якщо комісія з питань ТЕБ і НС надасть дозвіл на відкриття садочків, то всі ці заклади зможуть безпечно приймати дітей.

Рубрика: Ситуації

Останні новини

У Львові призупинили інфраструктурні проєкти. Немає грошей

Імунітет до коронавірусу у тих, хто перехворів, є досить низьким,- інститут Роберта Коха

Узаконили не тільки нові штрафи за керування транспортним засобом у стані сп’яніння

Біля озера Стосіка у Львові облаштують природне питне джерело за 500 тис грн

Затримали вбивцю, який скоїв злочин у Львові

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу