Львівська залізниця передала слідчим результати розслідування загоряння вагону

11:12 17 грудня 2015 р.


Фото: galka.if.ua

Комісією встановлено, що пожежу спричинили дії сторонніх осіб.

«Філія «Львівська залізниця» провела службове розслідування випадку загоряння вагону приміського поїзда, яке сталося 17 листопада 2015 на станції Делятин Івано-Франківської області», – повідомили в четвер на магістралі, де також розповіли подробиці:

«Комісією встановлено, що загоряння спричинили дії сторонніх осіб. Відповідні матеріали передано до правоохоронних органів. Інформації про висновки правоохоронців до залізниці наразі не надходило.

Під час службового розслідування розглядалися три версії, що могли спричинити пожежу. Зокрема, несправність, перевантаження або замикання в електромережі; несправність системи опалення; стороннє джерело вогню.

За результатами розслідування встановлено, що електрозахист на відповідних ділянках електромережі справний і відповідає визначеним технічним вимогам. До того ж у районі місця виникнення пожежі немає освітлювальної, силової та іншої, у тому числі низьковольтної, мережі.

Під час слідування поїзда було ввімкнене стандартне калориферне обігрівання вагона теплим повітрям, яке справно працювало, зауважень до його роботи ні під час виникнення пожежі, ні до того часу в локомотивних бригад не було. Вентилятор та силові кабелі до нього також працювали, слідів виникнення горіння на них немає. До того ж гаряче повітря з вентилятора направляється по системі повітропроводу через водяний радіатор, де унеможливлюється проникнення іскор чи полум’я.

Під час огляду місця пожежі встановлено, що розвиток її почався в районі другого сидіння салону вагона з лівої сторони по ходу поїзда. Це підтверджується поясненнями локомотивної бригади та пасажирів, а також проявленим характерним температурним малюнком на зовнішній стінці вагона. Зокрема, під зазначеною лавкою характерні сліди вигоряння підлоги.

Враховуючи вищевикладене, комісія прийняла рішення, що причиною виникнення пожежі є занесення стороннього джерела запалювання. Матеріали розслідування вирішено передати до правоохоронних органів для подальшого розслідування. Регіональна філія «Львівська залізниця» очікує на висновки правоохоронців та не має на меті жодним чином впливати на об’єктивність їх розслідування.

При цьому варто відзначити, що з приводу виникнення пожежі фахівцями залізниці направлялось звернення і до Надвірнянського відділу поліції Головного управління національної поліції України в Івано-Франківській області та було отримано відповідь про проведення перевірки, а також і до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС в Івано-Франківській області з метою проведення експертизи рухомого складу, від якого було отримано відповідь про неможливість проведення необхідних експертиз у зв’язку з реформуванням Міністерства внутрішніх справ України та створення центрального органу виконавчої влади – Національної поліції України. На сьогодні регіональною філією «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» спільно з ПАТ «Укрзалізниця» вжито всіх необхідних заходів з метою об’єктивного розслідування випадку пожежі, яка сталася 17 листопада 2015 року в дизель-поїзді Д1 №715-1 на станції Делятин».

Про це повідомили сьогодні, 17 грудня, в прес-центрі Львівської залізниці.

Як інформував «ЩЛ», 17 листопада в прес-центрі Львівської залізниці повідомляли, що, за словами опитаних пасажирів, причиною загоряння на станції Делятин було виявлено задимлення в салоні першого вагону приміського дизель-поїзда №6405, який курсував за маршрутом Івано-Франківськ – Яремче, могло стати поводження деяких подорожуючих, котрі курили у вагоні та розпивали алкогольні напої. 

dailylviv.com

До теми

13:39 21 жовтня 2020 р.

Хто вкрав Винниківське озеро: правозахисники й громада звинувачують Григорія Козловського та місцеві органи влади

Озера вже немає: воду у ньому спустили, ліс поблизу вирубують, ділянку обгородили. Бізнемен і депутат ЛМР Григорій Козловський будує тут «Академію футболу», в якій обіцяє навчати дітей із малозабезпечених родин. Але за цими шляхетними заявами ховається банальна крадіжка Винниківського озера і прилеглих до нього лісових територій.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу