Львівська облрада закликає переглянути вирок добровольцю Ігорю Яворському

13:35 13 липня 2017 р.


Фото: truskavets.today

У четвер, 13 липня, Львівська обласна рада прийняла звернення до Президента, Верховної Ради, Генерального прокурора й міністрів внутрішніх справ та оборони України щодо вироку Печерського районного суду Києва добровольцю антитерористичної операції Ігорю Яворському.

Про це повідомили сьогодні, 13 липня, у Львівській облраді, де також опублікували текст звернення:

«27 червня 2017 року Печерським районним судом Києва у складі головуючого судді К. Е. Тарасюк засуджено стрільця-гранатометника 2 відділення 4 взводу оперативного призначення батальйону оперативного призначення (резервного батальйону) ім. Генерала Кульчицького військової частини № 3066 Ігоря Яворського та призначено йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4 роки 6 місяців.

Ми, депутати Львівської обласної ради, глибоко обурені вищезазначеним вироком, який спричинив негативну реакцію органів місцевої влади та громадськості області.

Слід зазначити, що засідання суду відбувалось за скороченою процедурою, без участі адвоката, що унеможливило повністю реалізувати Ігорю Яворським передбаченого Конституцією України права на захист.

Ігор Яворський погодився на розгляд справи за скороченою процедурою без присутності адвоката, оскільки не був належним чином повідомлений про наслідки та ризики прийняття такого рішення, та вважав, що йому загрожує лише штраф. Таким чином, Ігорю Яворському державою не забезпечено одного з основних конституційних прав – права на захист.

Очевидно, що суд прийшов до помилкового та поспішного висновку щодо умислу в діях (бездіяльності) обвинуваченого, не в повній мірі дослідив обставини справи, що призвели до запізнення Ігоря Яворського на полігон, а також не заслухав покази свідків та прийняв до уваги інші обставини, що мають суттєве значення.

Судом також не взято до уваги той факт, що Ігор Яворський добровільно пішов на фронт з Майдану, записавшись до першого батальйону оперативного призначення Національної Гвардії України. Відтак, абсурдність звинувачення його в ухиленні від військової служби та у вчиненні злочину, передбаченого частиною 4 статті 407 Кримінального кодексу України, є беззаперечною.

За час дворічної служби Ігор Яворський брав участь в боях у найгарячіших точках фронту українсько-російської війни. За місцем постійного проживання та проходження військової служби характеризується позитивно та має ряд нагород.

Варто підкреслити, що він жодного разу не проявив ознак слабості чи небажання захистити свою Батьківщину. Відтак, у повній мірі виконав обов’язок перед державою щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України, а тепер, як ніхто, потребує захисту від держави.

Невід’ємним обов’язком держави є всіляка підтримка добровольців, нацгвардійців, військовослужбовців, які, ставши на захист рідної землі, проявивши відданість Батьківщині та українському народу, показують приклад теперішньому та майбутнім поколінням.

Вважаємо, що запізнення з відпустки на полігон, а не в зону АТО, не може бути причиною для такого жорстокого вироку в чотири роки і шість місяців.

Виходячи з вищенаведеного, та з метою відновлення справедливості, просимо забезпечити швидкий, об’єктивний та неупереджений розгляд справи № 757/31337/16-к, за обвинуваченням стрільця-гранатометника 2-го відділення 4-го взводу оперативного призначення батальйону оперативного призначення (резервного батальйону) імені Генерала Кульчицького військової частини № 3066 Ігоря Яворського, судом апеляційної інстанції з одночасним вирішенням питання заміни запобіжного заходу».

Про це повідомили сьогодні, 13 липня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

21:43 3 грудня 2021 р.

На Львівщині за рік розкрили і передали до суду 5 справ щодо торгівлі людьми

У Львові розповіли, куди звертатись у разі, якщо вас втягнули у трудову експлуатацію або ж ви стали жертвою торгівлі людьми, не маючи при цьому офіційного працевлаштування.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу