Криміногенна обстановка на Львівщині значно погіршилася, – прокурор

15:28 24 лютого 2017 р.

Прокурор Львівської області Юрій Квятківський наголосив під час виступу на координаційній нараді керівників правоохоронних органів: «Криміногенна ситуація у нашому регіоні у мене викликає суттєве занепокоєння. У 2016 році ми маємо невтішні тенденції».

Про це повідомили сьогодні, 24 лютого, в прокуратурі Львівської області. У ній також поінформували, що участь у координаційній нараді взяли також голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка й керівники правоохоронних органів та прокурори. Зокрема, прокурор Львівської області Юрій Квятківський зазначив: «На Львівщині відбувся ріст на 11% кількості вчинених кримінальних правопорушень, яка є вдвічі більшою ніж по державі».

Він також конкретизував: «Негативна тенденція спостерігається і при реєстрації тяжких та середньої тяжкості злочинів. Відбувся значний ріст окремих видів злочинів, а саме: проти життя та здоров’я, умисних тяжких тілесних ушкоджень у т.ч. що спричинили смерть, крадіжок насамперед квартирних, грабежів, розбоїв, незаконних заволодінь транспортними засобами та інших».

Причинами збільшення зазначених правопорушень, за словами прокурора області є відсутність проведення системного аналізу органами Національної поліції причин та умов, що сприяють їх вчиненню та належна профілактична робота. Юрій Квятківський констатував: «Останнє призвело до збільшення кількості вчинених злочинів раніше судимими та групою осіб. Крім зазначених недоліків, які характеризують неефективну діяльність органів поліції є не завершена реформа органів поліції».

Прокурор області піддав критиці роботу поліції щодо розшуку безвісно відсутніх осіб, виявлення злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів. За його словами, потребує активізації діяльність слідчих поліції, оскільки до суду ними скеровано на 7,4% менше обвинувальних актів у порівнянні з минулим роком, а ті, що скеровані стосуються злочинів невеликої тяжкості, що не становлять особливої складності в їх розслідуванні.

Юрій Квятківський додав: «Також викликають занепокоєння результати правоохоронців щодо виявлення злочинів про контрабанду наркотичних засобів, зброї, культурних цінностей, а також у сферах земельних та бюджетних правовідносин. Певна робота проведена у сфері боротьби з організованою злочинністю. Так, до судів скеровано вісім обвинувальних актів у кримінальних провадженнях щодо 27 членів ОЗГ. Однак відсутні результати по викриттю фактів хабарництва з ознаками організованих груп та злочинних організацій в органах влади і управління, контролюючих органах, медичних та навчальних закладах».

Негативної оцінки, за словами Юрія Квятківського заслуговує робота оперативних підрозділів ГУ ДФС у Львівській області по виявленню та документуванню злочинів у сфері оподаткування. Прокурор наголосив: «У минулому році податковою міліцією не виявлено жодного злочину у вказаній сфері, вчиненого у складі організованих злочинних груп, а також про легалізацію (відмивання) незаконно отриманих доходів та майна. Жодного «конвертаційного центру» оперативними підрозділами податкової міліції у 2016 році також не виявлено».

Водночас Юрій Квятківський звернув увагу керівників виправних установ області на додержанні вимог чинного законодавства, спрямованого на забезпечення в’язнів належними умовами перебування в місцях несвободи. Завершуючи нараду, прокурор Львівської області звернувся до присутніх керівників правоохоронних органів та прокурорів з вимогою вжити усіх заходів до негайної активізації роботи у протидії злочинності та її профілактиці. 

Юрій Квятківський наголосив: «Громадськості не цікаво чути про причини такої вашої роботи, вони справедливо вимагають від нас позитивних результатів та змін вже сьогодні».

Про це повідомили сьогодні, 24 лютого, в прес-службі прокуратури Львівської області.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів