Ексвласника банку і екснардепа Жеваго розшукуватиме Інтерпол

18:36 15 липня 2021 р.

Фото до новини


Фото: Олександр Медведєв / НВ

За запитом Державного бюро розслідувань Інтерпол оголосив у міжнародний розшук ексвласника АТ «Банк «Фінанси та Кредит» та колишнього народного депутата Верховної Ради України III–VIII скликань.

27 вересня 2019 року екснардепу повідомили про підозру. Він, як колишній власник АТ «Банк «Фінанси та Кредит», організував розтрату 113 млн доларів США цієї фінансової установи. Про це повідомляє ДБР, пише Dailylviv.

"Підконтрольна йому офшорна компанія відкрила кредитні лінії в іноземних банках, а його банк став поручителем. Після того, як офшорна компанія не виконала договірні зобов’язання, іноземні банки стягнули заставне майно поручителя, зокрема списали 113 млн доларів США з кореспондентських рахунків українського банку", - йдеться у повідомленні.

Після цього банк був визнаний неплатоспроможним.

1 жовтня 2019 року Шевченківський районний суд м. Києва ухвалив рішення щодо стягнення з колишнього власника банку "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго 1,539 млрд грн на користь Національного банку в рахунок погашення заборгованості банку за наданими раніше кредитами рефінансування.

У серпні 2019 року ДБР повідомило двом топменеджерам збанкрутілого банку "Фінанси та кредит" про підозру в розтраті 2,5 млрд грн фінустанови.

Нагадаємо, що майже 4 роки тому лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк, дружина голови МВС Інна Авакова та дружина народного депутата Миколи Княжицького Лариса Княжицька продали свої частки у статутному капіталі телеканалу "Еспресо" на користь компанії Atmosphere Entertainment, кінцевим власником якої є Іван Жеваго, син українського олігарха, народного депутата Костянтина Жеваго.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів