15:07 24 грудня 2022 р.
Обвинувачений у низці злочинів проти національної безпеки та української державності Ілля Кива пише українським суддям скарги з Москви, а засідання зриваються через неявки прокурора й адвоката.
Личаківський районний суд міста Львова через неявку прокурора тричі не може провести судове засідання щодо екснардепа від ОПЗЖ Іллі Киви, якого звинувачують у низці злочинів проти національної безпеки та української державності.
Про це повідомляє «Судовий репортер», пише Dailylviv.com.
У жовтні колегія суддів почала слухати справу по суті, прокурор зачитав обвинувальний акт. Проте наступні засідання переносились, оскільки до суду тричі надходили клопотання, що представник прокуратури не може бути присутнім.
В останньому клопотанні прокурор просив про перенесення і посилався на захисника Киви адвоката Мартинюка про його зайнятість в іншому судовому процесі та неможливість прибути в судове засідання. А також повідомив про свою участю в іншій справі у Львівському апеляційному суді.
Проте 21 грудня захисник все ж прибув, однак не з’явився прокурор і розгляд справи таки відклали на лютий. Колегія суддів повідомила, що скерує до Офісу Генпрокурора звернення з приводу неявки прокурора.
У суді Киву захищає адвокат від Центру безоплатної вторинної правової допомоги Євген Мартинюк, з яким обвинувачений досі особисто не зв’язувався. Натомість на пошту Центру начебто від Киви надійшло звернення, в якому він попросив контактні дані адвоката. У відправника попросили підтвердження своєї особи електронним підписом, проте автор цього не зробив і повторно запросив контакти адвоката, які, зрештою, надали, але на зв’язок той так і не вийшов.
Кива вважається ознайомленим про судову справу, оскільки неодноразово публікувалися повістки до суду в «Урядовому кур’єрі» і на офіційному сайті Офісу Генпрокурора та писалося про справу в ЗМІ.
Проте в листі до Центру безоплатної правової допомоги Кива стверджує, що підозру йому належно не повідомили і не дали обрати захисника, позбавляють можливості захищатися і переслідують як опозиційного політика.
Також начебто від імені Іллі Киви надійшла заява до Верховного Суду України, в якій він розповідає, що звертався з клопотаннями до Личаківського райсуду Львова, прохаючи відеоконференції та заміни захисника, але так і не отримав належну відповідь. Раніше Личаківський суд Львова відмовився реєструвати його листи, оскільки вони не були підтвердженні електронним цифровим підписом.
«Чергова неправомірна відмова в доступі до правосуддя не ґрунтується на вимогах законодавства України та свідчить про те, що Личаківський районний суд м. Львова став знаряддям української влади в боротьбі з опозицією… Українською владою здійснюється політично-мотивоване переслідування мене та членів моєї родини, а всі адвокати, до яких я звертався, отримують погрози від правоохоронних органів, а тому обґрунтовано побоюються за своє життя у випадку, якщо вони стануть моїми захисниками я не можу», — заявляє Кива.
В обох документах він вказує свої контактні дані (Російська Федерація, місто Москва) і просить писати йому на електронну пошту або на адресу офісу в Москві.
Нагадаємо, екснардепа Киву обвинувачують у державній зраді (ч.1 ст.111 ККУ), закликах до сепаратизму (ч. 3 ст. 110 ККУ), публічному використанні комуністичної символіки (ч. 2 ст. 436-1 ККУ), закликах до насильницької зміни та повалення конституційного ладу (ч. 3 ст. 109 ККУ) і пропаганді війни (ст.436 ККУ).
Найсуворіше покарання Киві загрожує за державну зраду — до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Епатажний Ілля Кива неодноразово робив вчинки, які давали підстави сумніватися у його стабільному психічному здоров'ї. У 2013 році Жовтневий райсуд міста Полтави визнав Іллю Киву винним в отриманні хабара. Згідно з текстом судового вироку, злочин стався у 2011 році, коли Кива був заступником начальника Управління захисту прав споживачів у Полтавській області. Не зважаючи на те, що цей злочин вважається тяжким, суд призначив Киві тільки 10 тисяч гривень штрафу із забороною обіймати посади державної служби на один рік.
Серед пом'якшувальних обставин суд взяв до уваги, що Кива «перебував на лікуванні в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні з діагнозом наслідки черепно-мозкової травми з психопатизацією особистості, є інвалідом 2 групи, має хворобливий стан здоров'я внаслідок перенесених закритих черепно-мозкових травм».
До листопада 2019 року Кива категорично заперечував, що мав проблеми з психічним здоров'ям. Тільки 28 листопада 2019 року в одному з інтерв'ю він розповів про свою епілепсію, яка проявилася у 2011 році під час перебування в СІЗО.
Екснардепа Іллю Киву судитимуть за кілька злочинів проти України
Сотню функціонерів і активістів ОПЗЖ судитимуть
Співробітники Держприкордонслужби, ймовірно, сприяли нардепам у незаконному перетині кордону, - ЗМІ