90% учасників АТО-«замарстинівців» мають по кілька земельних ділянок, – член комісії при ЛОДА

15:39 28 липня 2017 р.

Член комісії при ЛОДА Ярослав Мандрук.

Член комісії при ЛОДА Ярослав Мандрук.
Фото: Микола Тис/ZIK

Народний депутат Дмитро Ярош закликав голову Львівської облдержадміністрації Олега Синютку перерозподілити землю для учасників АТО біля Львова на вулиці Замарстинівській.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка підписав розпорядження про виділення земельних ділянок для учасників АТО на вул. Замарстинівській за межами Львова. Йдеться про понад 15 га колишнього військового містечка поблизу дороги на Брюховичі. Натомість у львівського штабі Національного руху «ДІЯ» стверджують: розподіл несправедливий, оскільки землю відібрали у садівничого товариства «Краєвид», до якового входять бійці-добровольці. Про це сьогодні повідомив ЗІК.

Розпорядження голови Львівської ОДА про розподіл земельних ділянок вже оприлюднено на сайті ЛОДА. Координатор НР «ДІЯ» Львівщини, волонтер Олена Живко наголосила: керівник Львівщини повністю зігнорував інтереси бійців-добровольців.

«Ми будемо вимагати від Олега Михайловича, щоби діяв закон. Не можна у когось відбирати землю, хто документи зробив, хто відвоював цю землю, і давати іншим. Нехай Олег Михайлович садить усіх за стіл переговорів і доводить до компромісу… Ми обурені тим, що з нами не рахуються», – підкреслила О.Живко.

З її слів, частина добровольців пройшли процедуру відповідно до рішення Львівської облради і визнані учасниками АТО на рівні Львівської області, однак їх позбавили права на землю на цій території.

Член комісії при ЛОДА Ярослав Мандрук розповів, як відбувалося вирішальне перед підписанням розпорядження засідання, на якому приймалося рішення щодо згаданої землі.

«Комісія як дорадчий орган засідала два дні тому. За день до засідання були розіслані списки. Усі були попереджені, що потрібно тільки прийти і проголосувати. Я з’ясував, що більшість, близько 90% з цих людей (яким виділено землю, – ZIK), мають уже по одній, а дехто по дві земельних ділянки. Вони є кадровими військовими, отримують заробітну плату. Коли я запропонував з’ясувати, чи отримували вони ще земельні ділянки під інше цільове призначення, чи отримували ці люди компенсацію від міста по 100 тис. грн – було пояснено, що компенсація нібито надавалася не за це, що ми це питання розглядати сьогодні не будемо. На мою пропозицію перенести засідання і попрацювати з тим, щоб включити у списки інших людей – було відмовлено», – повідомив Я.Мандрук.

З його слів, більшість із осіб, які відповідно до розпорядження отримали землю, раніше вже отримували наділи від держави.

«Наші ж добровольці не мають такого права. Прикро, що представники ЛОДА не дослуховуються до нас, зіштовхують людей, яким вони пообіцяли ці земельні ділянки, і нас. Вважаємо, що державні органи не повинні так працювати», – додав представник комісії.

Помічник нардепа Дмитра Яроша Андрій Шараскін наголосив: «Наша позиція: ми не дозволимо усувати себе убік. Нас образило, що голова ОДА може ігнорувати добровольців, які не мають державного статусу учасника АТО».

А.Шараскін повідомив, що нардеп Дмитро Ярош звернувся з депутатським зверненням до голови ЛОДА Олега Синютки із проханням «розглянути звернення Володимира Кузьми (голова кооперативу «Краєвид», – ZIK), перевірити факти, викладені у зверненні, надати об’єктивну інформацію щодо запитуваної земельної ділянки та сприяти вирішенню порушеного заявником питання, а саме – надати необхідні дозволи на розроблення відповідного проекту для індивідуального дачного будівництва Обслуговуючому кооперативу «Садівниче товариство «Краєвид».

Олена Живко зауважила, що добровольці готові сідати за стіл переговорів з владою й шукати можливі шляхи вирішення цього питання. Про те, чи будуть оскаржувати розпорядження голови ЛОДА, координатор НР «ДІЯ» Львівщини наразі не уточнила. 

dailylviv.com

До теми

21:43 3 грудня 2021 р.

На Львівщині за рік розкрили і передали до суду 5 справ щодо торгівлі людьми

У Львові розповіли, куди звертатись у разі, якщо вас втягнули у трудову експлуатацію або ж ви стали жертвою торгівлі людьми, не маючи при цьому офіційного працевлаштування.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу