22 га землі біля заказника Білогорща у Львові, довкола якої судилися, тепер можуть продати

15:50 30 травня 2023 р.

Фото до новини

Керівникові львівського гаражно-будівельному кооперативу «Індустріал» Денису Попову вдалося скасувати арешт великої земельної ділянки площею майже 22 га, розташованої впритул до заказника

Про це повідомили Наші гроші. Львів, пише Dailylviv.com.

Керівникові львівського гаражно-будівельному кооперативу «Індустріал» Денису Попову вдалося скасувати арешт великої земельної ділянки площею майже 22 га, розташованої впритул до заказника «Торфовище Білогорща» біля Львова. Два роки тому на цю ділянку був накладений арешт через підозри у незаконності приватизації, проте за цей час жодних офіційних звинувачень на адресу «Індустріалу» так і не висунули – тому Галицький районний суд Львова скасував арешт.

«Торфовище Білогорща» біля Львова. Два роки тому на цю ділянку був накладений арешт через підозри у незаконності приватизації, проте за цей час жодних офіційних звинувачень на адресу «Індустріалу» так і не висунули – тому Галицький районний суд Львова скасував арешт.

Таке рішення суду відкриває можливість ГБК «Індустріал» вільно розпоряджатися ділянкою, зокрема, і продати її – хоча прокуратура продовжує заперечувати право власності.

Нагадаємо, що у березні 2023 року Господарський суд Львівської області задовольнив позов прокуратури про повернення у комунальну власність Львова ділянки площею 21,5 га, яку безкоштовно віддала ГБК «Індустріал» ще у 2020 році Рясне-Руська сільрада.

Втім «Індустріал» подав апеляцію на це рішення суду, тому воно не вступило у законну дію. Апеляційну скаргу планують розглянути наприкінці червня, тож наразі кооператив вважається законним власником ділянки.

Тим часом 26 травня Галицький районний суд Львова розглянув клопотання керівника ГБК «Індустріал» Дениса Попова, який просив скасувати арешт на земельну ділянку, накладений у 2021 році. Денис Попов заявив у клопотанні, що жодному представнику «Індустріалу» за два роки слідства не висунули підозри і не довели дотичність ГБК до справи.

Прокурор та слідчий в суді виступили проти задоволення цього клопотання, наголосивши, що земельна ділянка визнана доказом у кримінальній справі.

Втім, суддя Віктор Романюк погодився із тим, що якщо за період досудового розслідування ніхто з ГБК «Індустріал» не отримав повідомлення про підозру, підстав для арешту ділянки немає. Він задовольнив клопотання «Індустріалу» та скасував арешт на майже 22 га землі. Тепер ГБК «Індустріал» може продати або будь-яким іншим чином розпорядитися земельною ділянкою.

Гаражно-будівельний кооператив «Індустріал» створили у вересні 2020 року, за два тижні до отримання земельної ділянки. Засновниками кооперативу є львів’яни Денис Попов, Ірина Гавінська та Андрій Андрух.

Загалом восени 2020 року за кілька тижнів Рясне-Руська сільрада роздала майже 65 га землі різним гаражно-будівельним кооперативам, засновниками і членами яких були переважно працівники сільради, родичі депутатів та псевдоактивісти. Причиною такого поспіху була  адміністративно-територіальна реформа, внаслідок якої у 2020 році Рясне-Руське було приєднане на Львова і тамтешня сільрада втратила повноваження.

Зараз прокуратура продовжує оскаржувати у судах ці рішення колишньої сільради, вважаючи безплатне роздання землі кооперативам незаконною.

Рясне-Руська розпаювала заказник «Торфовище Білогорща» і хоче роздати землю. ЛМР звернулась у правоохоронні органи

Хто проти ландшафтного заказника у Білогорщі: суд у Львові

Торфовище Білогорща, яке вже розпаювали, депутати вирішили переінвентаризувати

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів