19-річний львів’янин продавав облікові дані користувачів інтернету понад 2,5 тисячі хакерам

14:42 20 липня 2015 р.


Фото: bm.img.com.ua

Послугами львівського інтернет-магазину користувалися невстановлені хакери з інших країн.

Львівські правоохоронці викрили молодика, який продавав облікові дані користувачів інтернет На даний час встановлено 24 таких факти. Всього ж на його комп’ютері виявлено понад півмільйона записів користувачів. Підозрюваному оголошено про підозру.

За інформацією, отриманою управлінням боротьби з кіберзлочинністю МВС України, слідчим Франківського райвідділу міліції у Львівській області на початку квітня 2015 року розпочато досудове розслідування, за ознаками складу злочину, передбаченого частоиною 1 статті 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України. Встановлено численні факти продажу 19-річним громадянином України облікових даних користувачів інтернету (приватні електронні скриньки з персональною інформацією, що захищені від несанкціонованого доступу третіми особами програмними й логічними засобами захисту -логіном та паролем) з інтернет-ресурсів, зокрема – сервісів електронної пошти,системи електронних гаманців, соціальної мережі та ін.

У ході оперативного супроводження досудового розслідування працівники УБК МВС України встановили, що згаданий вище громадянин, зареєстрований та проживає у Львові. З метою незаконного збагачення, шляхом перепродажу електронних поштових скриньок, він створив Інтернет магазин, послугами якого користувалися понад 2,5 тисяч невстановлених хакерів з інших країн.

15 травня цього року під час проведення санкціонованого обшуку за місцем його проживання працівники УБК МВС України спільно з працівниками ВБК МВС України у Львівській області виявили та вилучили ноутбук, мобільний телефон, планшет, два флеш-носії, записники із рукописними текстами логінів й паролів та банківські картки. Крім того, встановлено, що на жорсткому диску ноутбука містяться файли із скомпрометованими логінами та паролями до облікових записів різних ресурсів загальною кількістю понад 500 тисяч записів.

За результатами проведених слідчих (розшукових) заходів підозрюваному оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частинами 1 та 2 статті 361-2 Кримінального кодексу України за 24 встановленими фактами. Проводяться подальші слідчі (розшукові) заходи з метою встановлення осіб, причетних до втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж у вказаному досудовому провадженні.

Про це повідомили сьогодні, 20 липня, в прес-службі (відділі зв’язків із громадськістю) Львівського обласного управління МВС.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу