Рада відтермінує запровадження касових апаратів для ФОП до 2022 року. Але не для всіх

21:16 16 листопада 2020 р.

Фото до новини

Торгівля в інтернеті, ювелірними виробами, секондхендом, автозапчастинами фіскалізуються з 1 січня 2021 року.

Голова комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив, що змінилося у законопроекті про відтермінування касових апаратів для фізичних осіб-підприємців. Комітет підготував проект до повторного першого читання.

"Ми переносимо строки введення РРО для усіх ФОПів, крім тих, хто займається так званими ризиковими видами діяльності, до яких належать: торгівля в інтернеті, торгівля ювелірними виробами, торгівля секондхендом, торгівля автозапчастинами. Усі ці види діяльності фіскалізуються з 1.01, як це визначено законом зараз. А всі інші переносять на наступний рік - на 1.01.22", - підкреслив голова фінкомітету.

Гетманцев звернув увагу, що попередня редакція закону не отримала підтримки, оскільки відстрочка була прописана для усіх ФОП.

"Більшість українців підтримує фіскалізацію і наполягає на додержанні свого права на чек... Зараз ми ризикові не переносимо, всіх переносимо, крім ризикових, тому я думаю, що це більш виважене рішення, це правильне рішення", - сказав нардеп.

За його словами, у документі значно пом'якшується відповідальність за порушення правил операцій касового апарату і спрощується звітність для програмних РРО.

Нагадаємо, Рада 17 листопада може відтермінувати запровадження касових апаратів для фізичних осіб-підприємців до 2022 року. Нардепи розглянуть відповідний законопроект №4313 у повторному першому читанні.

На початку листопада ВР не змогла відкласти введення касових апаратів для ФОП до 2022 року: документ за основу підтримали лише 212 нардепів при 226 необхідних. Його відправили на доопрацювання у комітет. 

Сьогодні підприємці розпочали безтрокову акцію "Податковий майдан".  Увесь урядовий квартал сьогодні здригнувся від повстання. До столиці з'їжджаються підприємці з усієї України. Завтра Київ накриє більш масовий протест.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів