У Винниках експонують меч Х століття

17:05 13 березня 2019 р.

  • 0
  • 579


Фото: loda.gov.ua

В історико-краєзнавчому музеї у Винниках відкрили унікальну виставку археологічних артефактів «Врятовані скарби України».

Про це повідомили в середу, 13 березня, в прес-службі Львівської ОДА, де також розповіли: «На виставці представлений трипільський посуд, рідкісні для нашої території провінційно-римські імпорти кінця І – середини ІІ століття, цінні для Європи бронзові казани з могильника римського часу Карів-І, а найголовніше – меч каролінгського типу Х століття».

«Цей середньовічний меч знайшли на Львівщині та намагалися нелегально вивезти за межі України. Порушників затримали на митниці, а взірець зброярського мистецтва «епохи вікінгів» передали на реставрацю в Національний науково-дослідний реставраційний центр України», – поінформували також в облдержадміністрації.

«5 березня унікальну знахідку передали Винниківському історико-краєзнавчому музею у Національному заповіднику «Софія Київська». Оздоблення та символіка знайденого меча свідчать про те, що він міг належати військовій еліті, а характерні втрати срібної інкрустації, деталей декору – що його використовували протягом тривалого часу, можливо, передавали в спадок як реліквію. Експозиція діятиме у виставковій залі Історико-краєзнавчого музею Винників на вулиці Івасюка, 5 до 30 травня», – повідомили також в облдержадміністрації.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

14:32 15 березня 2019 р.

У Львові відреставрували браму за 41,2 тисячі гривень

Дерев’яну браму будинку №9 на вулиці Крип’якевича відреставрували в межах програми співфінансування реставрації історичних дверей і брам між Львівською міською радою (70% вартості робіт) і мешканцями (30%).

Рубрика: Історія

  • 0
  • 642

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Голови райрад Львівщини за Петра Порошенка

Рубрика: Політика

Підкуп виборців

Рубрика: Політика

Проблеми виборчих комісій на Львівщині

Рубрика: Політика

Схеми купівлі голосів виборців

Рубрика: Політика

Провокація як виборча технологія

Рубрика: Політика

Всі відео розділу