У Львові прикрашатимуть фасади новобудов творами мистецтва

11:48 14 лютого 2020 р.

  • 0


Фото: city-adm.lviv.ua

ЛМР вирішила розміщувати твори мистецтва на фасадах сучасних будівель із метою популяризації відомих постатей культури та мистецтва Львова, знакових історичних подій, покращення візуального сприйняття уніфікованих житлових будівель, споруд та комплексів, зведених у 70-90-х роках минулого століття, й новобудов, формування покращеного сприйняття архітектурного довкілля та його творчої візуальної інтерпретації.

Про це повідомили в п’ятницю, 14 лютого, у Львівській міськраді. Керівниця управління культури ЛМР Христина Береговська розповіла: «Виникла ідея створювати мурали на фасадах нових будинків. Ідея скерована у 2 напрямки. Перший — тісно співпрацювати із забудовниками, що будують багатоповерхівки у різних районах міста і можуть наносити на їх фасади зображення відомих постатей чи події в різних техніках монументального мистецтва. Другий — наносити такі зображення вже на існуючі будівлі, які потребують кращого естетичного вигляду. Тут ми вже вибрали шість будівель у кожному з районів, на яких зобразять такі твори мистецтва. Плануємо відкрити перший мурал в кінці квітня».

«Першими обрали шість  особистостей, які будуть зображені на будинках шістьох районів Львова, де вони жили-творили-працювали, – Олена Степанів, Юрій Вербицький, Василь Сліпак, Захер Мазох, Борис Возницький та Дебора Фогель», – поінформували також у ЛМР.

Як повідомляв «Щоденний Львів», невідомі замалювали вночі фарбою відреставровані історичні написи на бібліотеці «Під Високим Замком» на вулиці Хмельницького, 175, яка перебуває на реконструкції.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:28 10 березня 2020 р.

У центрі Львова урочисто заспівали Державний Гімн

У вівторок, 10 березня, перед міською Ратушею на площі Ринок у Львові відбулося з нагоди 155-річчя і дня першого публічного виконання Державного Гімну України його урочисте виконання.

Рубрика: Історія