У Львові презетували фотолітопис до 25-річчя Незалежності України

13:15 17 вересня 2016 р.

  • 0
  • 2178


Відео: Львівський прес-клуб

До фотоальбому який присвячений 25-річниці сучасної української державності, ввійшло понад п’ять тисяч світлин. Їх добирали з десятка тисяч фотографій, які висвітлюють майже 500 тисяч подій, що відбулися в Україні за останню чверть століття.

Про це сьогодні, 17 вересня, під час презентації фотолітопису «Ще не вмерла України ні слава, ні воля! Шлях нескорених», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив співавтор і співкерівник проекту, голова благодійного фонду «Відродження України» Олександр Святоцький. 

Цей фотоальбом унікальний ще й тим, що має музичний супровід. Коли відкриваєш першу сторінку, то звучать пісня Тараса Петриненка «Україна». 

- У книгу вмонтовано чіп, - пояснює Олександр Святоцький. 

За його словами, фотоальбом має дві назви. Одна – на упаковці, інша – на самій книзі. 

- Щодо назви, то було багато пропозицій. Я зупинився на перших рядках гімну з тексту Чубинського, з оригіналу. Хоча дехто каже, що це – сумні слова, - пояснює співавтор альбому. 

Також на обкладинці присутній ескіз великого герба України. 

- На жаль, Україна не визначилася з великим гербом. Я переглянув всі проекти великого герба. І обрав цей, автором якого є Олексій Руденко. В самому фотоальбомі розміщений малий герб, знайомий всім українцям, - презентує роботу Олександр Святоцький.

Він також зауважив, що, можливо, для нинішньої молоді ані герби України, ані гасла «Слава Україні» та «Героям слава» не видаються загрозливими. Але йому доводилося зустрічатися з українцями, яких за ці гасла переслідувало КГБ. 

Науковий редактор видання, директор «Мистецького фонду імені Короля Данила» Роман Грицьків розповів, що фотоальбом складається з шести розділів. 

Перший – «На шляху до відродження Незалежності України». Він охоплює  1985-1990 роки.

- Тут представлені львівські фотографії, тому що Львів тоді був в центрі подій. Разом з тим не забувають і події в центральній Україні, наприклад, в Чорнобилі, - розповідає Роман Грицьків. 

Другий – «Становлення  Незалежної України», період 1991-2004 років.

-  Тоді відбувалося становлення економіки, суспільство вже дозріло до певних національних цінностей. І тоді сталася Помаранчева революція, - пояснює науковий редактор видання. 

Третій розділ присвячений Помарачевій революції та подіям, які відбувалися після неї. Коротко кажучи, після революції відбулася певна контрреволюція. І станом на 2013 рік Україна стояла на порозі втрати незалежності.

Четвертий розділ присвячений Революції Гідності. 

- Це – одна з найбільш трагічних сторінок нашої історії, тому що ми майже всі перейшли через це. Тільки тому, що одна людина хотіла відновити радянський союз, ми втратили дуже багато людей, - говорить Роман Грицьків. 

У п’ятому розділі знайшли своє відображення світлини, які показують події, що зараз відбуваються на Сході України. А також – економічні реформи та здобутки України в зовнішній політиці. 

Шостий розділ присвячений героям, якими пишається Україна. 

- Дуже багато українців заслуговують бути згаданими тут – Тарас Шевченко, Іван Франко, Степан Бандера, Митрополит Шептицький, Роман Шухевич, козацькі гетьмани, відомі спортсмени, науковці, митці, - перегортає сторінки фотолітопису Роман Грицьків.

Також Олександр Святоцький повідомив, що зараз йде робота над створенням фотоальбому, присвячено сму сторіччю Української національній революції 1917 року. В тому фотоальбомі будуть світлини, які висвітлюють державотворчість України, починаючи з Центральної Ради і до Карпатської України. В цей фотоальбом вже планують вмонтувати відео чіп, на який запишуть відеохроніки тих часів. 

 

 

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

12:15 19 лютого 2019 р.

У Львові відкрили пам’ятну дошку Герою України

У вівторок, 19 лютого, у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут відкрили пам’ятну дошку Герою України, Герою Небесної сотні Устиму Голоднюку.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 372

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація ГО "Великий Львів"

Рубрика: Політика

Курс - НАТО і ЄС

Рубрика: Політика

Чорні технології на виборах Президента

Рубрика: Політика

Порушення виборчого законодавства на Львівщині

Рубрика: Політика

Спогади Романа Яремкевича, друга "Вчителя"

Рубрика: Історія

Всі відео розділу