Списки 162-х передовиків виробництва знайдено в пам'ятнику, який демонтували у Львові

23:33 28 липня 2021 р.

Монумент слави, який споруджено в 1970 році на вулиці Стрийській, був демонтований, а його скульптури перевезені до музею "Територія терору".

Про це інформують у музеї "Територія терору", пише DailyLviv.

"Під час переміщення, всередині Монументу, була знайдена так звана "капсула часу" - послання нащадкам від тих, хто закладав пам'ятник, у 70-х роках. Сьогодні команда нашого Музею відкрила капсулу - в ній виявились два списки,- інформують у музеї.

За повідомленням, перший список складається зі 108 імен, він має назву "Список передовиков производства Львовского паравозо-вагоноремонтного завода имени ХХІІ съезда КП Украины".

Другий список містить 54 імені - "Список передовиков производства, ветеранов труда и войны, участников освобождения и восстановления промышленности г. Львова".

"Капсула часу стане одним з експонатів наших фондів, а у нашому Інстаграмі Ви можете побачити фото-процес відкриття капсули",- зазначили в музеї.

Довідка

Монумент слави встановили у травні 1970 року. Місце обрали на одній з головних магістралей, що веде до міста з півдня — на розі вулиць Стрийської та тодішньої Гвардійської (сучасна вулиця Героїв Майдану). Раніше тут розміщувався Стрийський цвинтар (заснований у 1780-х, закритий в середині ХІХ століття). Під час Першої світової війни тут ховали російських солдатів, а в час Другої світової війни — військових Вермахту. З іншого боку, пам'ятник слугував монументальним завершенням головної алеї Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького: ця алея стрімко піднімається від сучасної вулиці Вітовського до вулиці Стрийської, обабіч неї в радянський час стояли пам'ятники Леніну і Сталіну.

Упродовж тривалого часу у Львові тривали дискусії про демонтаж пам'ятника чи його частин. Зокрема, 2007 року напис "Слава советской армии" замінили на "Переможцям над нацизмом".

У 2021 році пам'ятник демонтували.

У Львові додемонтовують Монумент Слави: що буде на його місці (відео)

З радянського монументу слави - у музей радянського терору: у Львові перенесуть дві скульптури

dailylviv.com

До теми

11:20 18 вересня 2021 р.

У вересні 1939 року СРСР і Німеччина за спільною згодою окупували Польщу, - Варшава

Інститут національної пам’яті Польщі назвав допис Міністерства закордонних справ Росії про 17 вересня 1939 року черговим доказом відвертої і демагогічної брехні влади РФ про воєнну агресію, яку Москва називає «визвольним походом».

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу