З радянського монументу слави - у музей радянського терору: у Львові перенесуть дві скульптури

20:20 22 липня 2021 р.

Фото до новини

У Львові триває демонтаж Монумента слави на вул. Стрийській. Уже завершено демонтаж і переміщення до музею «Територія терору» усіх горельєфів, стартують роботи з переміщення двох центральних скульптур.

Паралельно місто готує технічне завдання для оголошення архітектурного конкурсу щодо облаштування простору на місці монумента. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

«Продовжуємо планові роботи щодо перенесення елементів Монумента слави. Від сьогодні компанія-підрядник продовжить роботи. Зараз, власне, на черзі – перенесення двох фігур, що є в межах комплексу монумента. Ми очікуємо, що цей етап займе декілька днів, можливо, тиждень: все залежатиме від специфіки виконання робіт і від погодних умов.

Дві фігури плануємо перенести на територію музею «Територія терору» на пр. Чорновола. Власне, була необхідність підготовки цієї ділянки для того, щоб можна було перенести фігури, оскільки вони доволі значні за розмірами», - зазначив Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

Як зауважив Андрій Зозуля, голова Галицької районної адміністрації, залежно від технічних моментів, переміщення скульптур може тривати кілька днів.

«Скульптури перенесуть повністю: технічно підберуться до фундаменту, подивляться, яким чином їх можна відокремити від бетону, і перевантажать, зрештою такими цілими елементами. Загалом повністю перенесення барельєфів, скульптур, відповідно до технічного завдання, вартує орієнтовно майже 300 тис грн», - зазначив Андрій Зозуля, голова Галицької РА.

Паралельно буде оголошено архітектурний конкурс для облаштування простору на місці монумента.

«Крім демонтажу і переміщення центральних фігур Монумента слави до музею «Територія терору», ми також говоримо про облаштування і розвиток цього простору. Адже це місце з’єднання двох великих зелених зон, різної інфраструктури. Тому дуже важливо, щоб цей простір був максимально екологічно орієнтований і безпечний для мешканців міста.

Тому зараз триває активний процес підготовки технічного завдання для архітектурного конкурсу. Будемо залучати відповідні середовища й асоціації. Маємо візію основних елементів, які мають бути враховані і передбачені на цьому просторі та будуть передбачені в конкурсному завданні. Зокрема, це облаштування велоінфраструктури, можливість у майбутньому облаштувати тут канатну дорогу, підземний паркінг і, найголовніше, – безбар′єрний простір. Тому ця зона буде принципово переосмислена, вона буде інклюзивна і доступна для всіх. А центральним елементом має стати парк Героїв України, але це також предмет вирішення в межах архітектурного конкурсу. Отож конкретику пропонуватимуть архітектори у своїх рішеннях», - розповів Антон Коломєйцев, начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР.

За його словами, над конкурсом архітектори зможуть розпочати працювати вже восени.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини