Осередки ОУН у 1940-х роках були на всій території України: від Сяну до Дону - мапа

13:53 26 березня 2021 р.

Фото до новини

Визвольний рух — це явище не лише західноукраїнське, але й всеукраїнське, оскільки не було жодного регіону України, не охопленого мережею революційної ОУН.

Від Сяну до Дону — організатори інтерактивного проєкту показали, як поширювалася мережа ОУН на сході та півдні України у роки Другої світової війни. Онлайн-презентація відбулось у четвер, 25 березня. 

Про це Dailylviv повідомив Центр досліджень визвольного руху.

Розроблена база даних руйнує стереотипи про діяльність визвольного руху під проводом Організації українських націоналістів виключно на території Західної України. ОУН своєю головною метою проголошувала об'єднання всіх українських земель у складі єдиної держави. Інтерактивна мапа демонструє, як ця мета втілювалася на початку 1940-х років. 

Робота над проєктом тривала кілька років, ключові етапи вдалося здійснити за підтримки Українського культурного фонду. Організаторами проєкту виступили Центр досліджень визвольного руху, видання Texty.org.ua та Олександр Оксимець.

«Результат нашої трирічної роботи себе виправдав — тепер кожен може побачити, що визвольний рух — це явище не тільки західноукраїнське, а всеукраїнське, оскільки не було жодного регіону України, не охопленого мережею революційної ОУН», — говорить Ігор Бігун, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху, співавтор «Інтерактивної мапи ОУН».

Щоб створити таку базу даних, дослідники опрацювали сотні архівні документів та джерел. До кожного обласного центру також створили коротку інформаційну довідку. Загалом над проєктом працювало понад двадцять фахівців, десять серед яких — історики. 

Інтерактивна мапа з оглядовою статтею опублікована на сайті Texty.org.ua.

«Однією з наших концептуальних засад є писати про український наратив та підтримувати антиколоніальний дискурс. ОУН боролася проти Російської імперії, і ми цю справу продовжуємо. Якби не було мережі цієї організації, навряд би існувала Україна», — коментує головний редактор Texty.org.ua Роман Кульчинський, пояснюючи, чому видання взялося за такий проєкт.

Автори проєкту зазначають, що робота далі триватиме: він буде доповнюватися по мірі підготовки та знаходження нової інформації. Дослідників запрошують подавати свої доповнення на скриньку: info@upa.in.ua.

Підготовка та реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці Український культурний фонд. Позиція УКФ може не збігатися з думками авторів проєкту.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України. 

У Польщі поставлять пам'ятник українському священнику-рятівнику Омеляну Ковчу

На Верецькому перевалі вшанували січовиків самостійної Карпатської України (фото

З 24 ям у саду біля колишньої в'язниці ексгумували останки 78 закатованих людей: перепоховають у Дрогобичі на Полі Скорботи

Львівський псевдособор: оприлюднені архівні документи про нищення УГКЦ

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів