З 24 ям у саду біля колишньої в'язниці ексгумували останки 78 закатованих людей: перепоховають у Дрогобичі на Полі Скорботи

18:27 19 березня 2021 р.

Фото до новини

Представники громади та місцевої влади Дрогобича вирішили перепоховати на міському Полі Скорботи останки жертв комуністичного режиму, віднайдені у 2019 році в саду колишньої тюрми НКВС на вулиці Стрийській в Дрогобичі.

Про це інформує пресслужба Львівської облради, пише Dailylviv.

Процес поховання віднайдених останків напередодні, 18 березня, обговорили під час наради за участі голови депутатської комісії Львівської обласної ради з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослава Шеремети, заступника міського голови Дрогобича Андрія Ковча, фахівців меморіально-пошукового центру «Доля», представників духовенства та міської ради Дрогобича.

«Пошукові роботи велися фахівцями меморіально-пошукового центру «Доля», - розповів Святослав Шеремета. – «З 24 ям, відкопаних в саду біля колишньої  в'язниці, нам вдалося ексгумувати останки 78 закатованих людей».

За результатами проведених антропологічних досліджень науковці припускають, що закатованими й розстріляними були в основному чоловіки та жінки віком від 20 до 40 років. Ці люди стали жертвами репресій, які розпочалися з 1944 року. Як з'ясувалося, на той час масово ув'язнювали  мешканців Дрогобицької області, за підозрою у зв'язках з ОУН. Знайдені залишки військової форми та інших особистих речей також підтверджують, що частина вбитих - це колишні воїни УПА.

«Оскільки від головного управління Національної поліції у Львівській області ми отримали повідомлення про завершення кримінального провадження за даним фактом, то плануємо провести похорон цього року. Але остаточну дату визначимо з огляду на те, якою буде епідеміологічна ситуація в області», - повідомив голови комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета.

Він розповів, що організатори все ж мають намір провести багатолюдну церемонію поховання жертв тоталітарного режиму на Дрогобиччині. На їхню думку, правду про жорстокі злочини НКВС треба розсекречувати й максимально розповідати людям.

Львів’яни пом’янули жертви політичних репресій

«Похорон і вшанування пам'яті жертв злочинного радянського режиму розпочнеться із богослужіння на центральній площі Дрогобича, а далі ми пронесемо домовини вбитих земляків вулицями міста до Поля Скорботи. Там  раніше уже поховано 486 жертв розстрілів, цинічно вчинених комуністичним режимом у червні 1941 року», - зазначив Святослав Шеремета.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів