Оприлюднено імена найбільш відомих НКВДистів Львова

09:23 27 липня 2024 р.

Фото до новини

За кожним з цих синьопогонників стоять тисячі й тисячі замордованих українців у тюрмах на Лонцького, Замарстинові та в інших катівнях заходу України.

Про це розповів історик Микола Бандрівський, пише DailyLviv.com.

За кожним з цих синьопогонників-садистів стоять тисячі й тисячі замордованих українців у тюрмах на Лонцького, Замарстинові та в інших катівнях заходу України.

Читайте такожУ Львові вперше назвали прізвища осіб, причетних до масових розстрілів у західноукраїнських тюрмах

Микола Бандрівський з посиланням на Сяргея Горбіка, перелічує цих осіб.

"Відомий російський письменник Віктор Астаф'єв після контузії, яку він отримав на Курській дузі, у квітні 1945 року був скерований на захід України, де служив у гарнізоні внутрішніх військ у Львові.

Ще один персонаж — полковник Крим'ян Нікіта Аркадійович, вірменин, який з вересня 1939 року до 26 лютого 1940 року був начальником слідчої частини управління НКВД у Львівській області, а з 26 лютого 1940 року до 14 березня 1941 року був на посаді заступника начальника цього управління. Л.Я.Лур'є у своїх спогадах характеризує полковника Н.А.Крим'яна як закінченого садиста.

А вже у 1951 році цього Н.А.Крим'яна за "...незаконні арешти громадян, застосування незаконних методів слідства" та ін. в Ульяновській області було знято з посади й звільнено з органів МГБ. Щобільше,  25 вересня 1953 року полковника Н.А.Крим'яна арештували, а 15 листопада 1955 року розстріляли.

Ще один типаж — генерал-майор Кравченко Микола Григорович, українець з Дніпропетровщини, який з 23 січня 1954 року до серпня 1959 року був начальником ОО МВД - КГБ Прикарпатського військового округу. У 1956 році цей Кравченко мав який стосунок до СШ №8 у Львові. Нагороджений трьома орденами красного знамєні, орденом отечєствєнной войни 1 ступеня, двома орденами красной звєзди, дев’ятьма медалями й знаком "Почьотний работнік ВЧК-ГПУ (XV)".

Один з найвідоміших НКВДистів у Львові — генерал-майор Горяінов Євгєній Ніколаєвіч, 1907 року народження, етнічний росіянин. Починаючи з вересня 1949 року до 26 жовтня 1951 року Є.Н. Горяінов був на посаді начальника УКР МГБ Прикарпатського військового округу, а з вересня 1959 року до квітня 1962 року він був на посаді начальника ОО КГБ Прикарпатського військового округу. Нагороджений чотирма орденами красного знамєні, орденом отєчествєнной войни 1 ступеня, двома орденами красной звєзди, 7 медалями та знаком "Заслуженний работнік НКВД" (19.12.1942). Помер у 1963 році у Львові, але похований на Серафимівському кладовищі у Ленінграді.

Вище перелічені львівські НКВДисти на той час очолювали чи працювали у львівському відомстві, яке  розробляло плани з ліквідації підрозділів УПА, фізичного знищення бандерівців і всіх, хто їм співчував або ж симпатизував.

І ями з негашеним вапном на подвір'ї Стрийської тюрми, куди живими скидали сотні українців — це теж їхніх рук справа. І соляні шахти в Саліні біля Добромиля, куди тисячами скидали напівживих і мертвих галичан, — теж вчинено за їхнім наказом. І жахливі, нелюдські масакри львівських арештантів у тюрмах на Лонцького і Замарстинові у Львові наприкінці червня 1941 року — теж було зроблено за їхнім МГБістським сценарієм.

Читайте такожПерепоховання у Дрогобичі: українці-жертви НКВД як нагадування сучасникам про вічного агресора (відео)

Щорічно виконком і депутатський корпус Львівської міської ради надають достатньо великі кошти на впорядкування і догляд за могилами на Личаківському цвинтарі, оскільки це кладовище, яке має статус "музею", насправді є звичайним ЛКП.

Я жодним чином не закликаю якісь могили перестати впорядковувати чи кудись конкретно переносити. Я лише хочу, щоб на Личаківському кладовищі був, врешті, наведений порядок з радянськими військовими могилами", - наголосив Микола Бандрівський.

Читайте такожНайкращі квартири у фешенебельних районах Львова захопили енкаведисти з сім'ями. Звідки приїхали

СВОлота використовує досвід енкаведестів у західних регіонах України

Про масові розстріли політичних в’язнів у тюрмах НКВС на заході України

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів