Неподалік Львова відкрили пам'ятник жертвам Армії Крайової

19:10 1 серпня 2016 р.


Фото: зі сторінки Михайла Галущака в інтернет-мережі «Facebook»

Керівник служби національної пам’яті ВО «Свобода» запевнив, що відкриття пам’ятника не є відповіддю на ухвалу польського Сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом.

На Львівщині відкрили пам'ятник жертвам Армії Крайової. Меморіальний знак у вигляді Мальтійського хреста встановлено й освячено  вчора, 31 липня,у селі Милошевичі Пустомитівського району – біля місцевої церкви.

Про це повідомив на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook» керівник служби національної пам’яті ВО «Свобода» Михайло Галущак, який також зазначив: «Пам'ятник 36 мирним українцям, яких було вбито польською армією. Одних вбито, одних – спалено. Історія, яку потрібно пам'ятати хоч би для того, щоб вона ніколи не повторилась. Пам'ять тим, хто загинув від рук окупантів. Пам'ять тим, хто захищав українців від окупантів».

На пам’ятнику викарбовано прізвищами загиблих 1944 року. Також подано список жертводавців. Михайло Галущак запевнив, що ініціатива встановлення пам’ятника належить не ВО «Свобода», а саме місцевим жителям: «Це і родичі тих людей, яких було вбито, і звичайні мешканці. Це нормальна політика не лише національної пам’яті, а навіть родинної пам’яті, коли родичі вшановують своїх близьких, які були вбиті Армією Крайовою».

Керівник служби національної пам’яті ВО «Свобода» також запевнив, що відкриття пам’ятника не є відповіддю на ухвалу польського Сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом, який вчинили українські націоналісти: «Це звичайне вшанування пам’яті родичів і близьких». 

Про це повідомили сьогодні, 1 серпня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

13:12 22 січня 2022 р.

У Львові відзначили 103 річницю проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР та Дня Соборності України

Сьогодні, 22 січня, з нагоди відзначення 103-ї річниці проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР та Дня Соборності України на Личаківському кладовищі відбулись урочисті заходи. Участь взяли представники обласної та міської влади, військові, громадські та політичні діячі міста, духовенство.

Рубрика: Історія

14:56 4 січня 2022 р.

Археологи виявили нові сенсаційні знахідки часів Римської імперії на Львівщині

Розвідкові розкопки нововідкритої пам’ятки часів германських племен виявили два нові унікальні археологічні об'єкти: поховання з обрядовими предметами всередині та заглиблену споруду, призначення якої поки залишається загадкою.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу