На Львівщині відзначили 77-річчя найвищого керівного органу українського народу на час революційної боротьби

19:00 11 липня 2021 р.

Фото до новини

Щорічно у другу неділю липня у селі Сприня Самбірського району на території СТОК «Прикарпаття» відбуваються урочистості, присвячені Українській головній визвольній раді.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.

Сьогодні, 11 липня, в області відзначили 77-му річницю створення найвищого керівного органу Українського народу на час революційної боротьби.

Участь у заході взяв заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко.

Розпочалось відзначення урочистою ходою учасників заходу з різних районів області, які поклали квіти до пам’ятника засновникам Української Головної Визвольної Ради, а також спільно виконали Державний Гімн України.

Опісля, відбулась поминальна панахида за борцями за волю України та громадське віче.

«77 років тому всі політичні сили об’єдналися в Українську Головну Визвольну Раду заради створення Української Соборної Держави. Власне вони стали прикладом об’єднання українського народу задля боротьби проти двох тоталітарних сил, заради  нашого майбутнього. І приємно, що сьогодні ми можемо стояти на цьому місці в такому широкому колі і демонструвати нашу єдність. На жаль, історія України – це історія постійної боротьби за нашу незалежність і сьогоднішній день не є винятком. Та наш обов’язок – пам’ятати події минулих років, гідно шанувати героїв, що віддали своє життя за рідну землю, та служити Батьківщині кожен на своєму місці», - зазначив Юрій Бучко.

Також заступник відзначив важливість роботи Центру національно-патріотичного виховання імені Кирила Осьмака який створили у Сприні у травні цього року. Тут створені належні умови для проведення спортивних заходів, оздоровлення та національно-патріотичного вишколу для дітей та молоді.

Завершили урочистості з нагоди 77-річчя створення УГВР мистецькою частиною.

Довідково

УГВР – Українська Головна Визвольна Рада найвищий керівний орган Українського Народу на час революційної боротьби (протопарламент), аж до створення уряду Української Самостійної Соборної Держави. Орган політичного керівництва українським визвольним рухом, утворений в Україні наприкінці другої світової війни з ініціативи УПА і ОУН (ОУН(б)).

Метою організаторів було створення ширшої суспільно-політичної бази для боротьби збройного підпілля проти німців і більшовиків та притягнення до неї кадрів з-поза ОУН (представників колишніх політичних партій та непартійних діячів).

Установчі збори УГВР відбулися 11-15 липня 1944 року поблизу сіл Недільна та Сприня на Самбірщині під охороною відділів УПА.

Головою УГВР було обрано Кирила Осьмака – діяча УНР, народженого 1890 року на Полтавщині.

Виконавчим органом УГВР був Генеральний Секретаріат, який очолював Головнокомандувач УПА Роман Шухевич, а потім очолював Василь Кук.

В 1944 році УГВР видала Універсал, в якому відзначалось, що до УГВР можуть входити всі справді самостійні і незалежні сили України, не залежно від їх світогляду та політично-групового спрямовання, ті, котрі готові боротися за Суверенну Українську Державу.

УГВР в окупованій Україні, збройною боротьбою керувала через УПА, а через ОУН вела політичну і пропагандистську діяльність.

УГВР підтримувала Українську Греко-Католицьку Церкву проти насильної ліквідації та вела пропаганду серед червоноармійців у Західній Україні.

У 1946 проведено бойкот радянських виборів. У жовтні 1949 року УГВР, УПА й ОУН видали «Звернення Воюючої України до всієї української еміграції» із закликом активізувати визвольну справу за кордоном.

Більшість членів УГВР в Україні загинула або була заарештована. Тоді ж практично УГВР в Україні перестала існувати.

Щорічно у другу неділю липня у селі Сприня Самбірського району на території СТОК «Прикарпаття» відбуваються урочистості з нагоди утворення УГВР.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів