На Львівщині селу повернули радянську назву з новим релігійним тлумаченням: Мармузовичі знову стали Андріївкою

20:47 6 жовтня 2021 р.

Могила директора МТС Андрєєва, який з 2021 року вже не має стосунку до назви села Андріївка з наголосом на букву

Могила директора МТС Андрєєва, який з 2021 року вже не має стосунку до назви села Андріївка з наголосом на букву "ї".
Фото: Радіо Свобода

Сьогодні Верховна Рада України постановила перейменувати село Мармузовичі Буського району Львівської області на село Андріївка.

Історія-колізія подвійного перейменування цього села така, пише Dailylviv.com.

Львівська обласна рада звернулась до Верховної Ради України з поданням про перейменування села Мармузовичі Буського району Львівської області, в якому проживає більше 1500 осіб, на село Андріївка.

Це село раніше мало вже дві назви - старовинну Мармузовичі (до 1630 р.), дорадянську Ферле(і)ївка (до 1946 р.), а від 18 липня 1946 р. - за указом президії Верховної Ради УРСР - село було перейменовано на Андріївку. Повоєнна назва села Андріївка була безпосередньо пов’язана зі встановленням радянської влади на території України, оскільки є похідною від імені Андрєєва Івана Миколайовича (1898–1946, першого директора місцевої машино-тракторної станції, який загинув у 1946 р. «від рук українських буржуазних націоналістів» - так написано на могильному пам'ятнику - і похований на місцевому цвинтарі.  

Постанову Верховної Ради України від 19 травня 2016 року № 1377-VIII «Про перейменування окремих населених пунктів та районів» на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» мешканці Андріївки буквально не сприйняли і на громадських слуханнях захотіли відмовитися від поверненої парламентом назви Мармузовичі та повернутися до звиклої Андріївки, але вже нібито на честь святого Апостола Андрія Первозванного, а не директора-комуніста Андрєєва. З наголосом на букву "ї" у назві Андріївка. 

Цю ініціативу місцевої громади було розглянуто і схвалено Андріївською сільською, Буською районною та Львівською обласною радами.

Зрешою, і Комітет  Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав подання Львівської обласної ради про перейменування села Мармузовичі Буського району Львівської області на село Андріївка.

У Дрогобичі пригашують радянський вічний вогонь

Пам'ятник червоноармійцю у Львові демонтували і перевезли у музей радянського терору

dailylviv.com

До теми

14:21 15 жовтня 2021 р.

Енкаведисти добивали повстанців прикладами гвинтівок чи автоматів: перепоховання на Львівщині

15 жовтня у селі Соколівка Буської територіальної громади Золочівського району, перепоховали віднайдені рештки 16-ти воїнів Української повстанської армії.

Рубрика: Історія

13:29 15 жовтня 2021 р.

Повернувся з Галичини в Росію переконаним націоналістом: зізнання Гната Хоткевича під тортурами НКВД

Дослідники опублікували в мережі документи зі справи розстріляного митця Гната Хоткевича. Його засудили у 1938 році за сфабрикованим звинуваченням.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу