На Львівщині домагаються повернення назви селу

17:20 19 грудня 2019 р.

  • 0


Фото: Zaxid.net

У комітеті Верховної Ради з питань місцевого самоврядування підтримали пропозицію повернути селу Мармузовичі на Львівщині назву Андріївку, яка була до декомунізації

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет. За його словами, село перейменували у 2016 році в рамках декомунізації, бо за інформацією Інституту національної пам'яті, Андріівка свого часу була названа на честь комуніста Андрєєва.

Однак жителі села з таким рішенням виявилися не згодні. Вони провели збори та одноголосно (320 голосів – «за», «проти» – нуль) вирішили, що потрібно перейменуватися назад.

За словами жителів, вони хочуть назвати село на честь Андрія Первозванного. Натомість представник Інституту зауважив, що перейменовувати назад, не змінивши жодної літери, не можна за законом.

Дмитро Дубілет розповів також, що слово на засіданні комітету Верховної Ради з питань місцевого самоврядування взяв депутат, який заявив, що це може створити небезпечний прецедент. Однак решта депутатів майже одноголосно проголосували за перейменування.

Як інформував «ЩЛ», на Львівщині виправлятимуть помилки на таблицях.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:28 10 березня 2020 р.

У центрі Львова урочисто заспівали Державний Гімн

У вівторок, 10 березня, перед міською Ратушею на площі Ринок у Львові відбулося з нагоди 155-річчя і дня першого публічного виконання Державного Гімну України його урочисте виконання.

Рубрика: Історія

14:00 2 березня 2020 р.

Львів’яни вшанували в Закерзонні вояків УПА

У неділю, 1 березня, українська делегація вшанувала пам'ять 62 воїнів УПА, які загинили у боях з військами НКВС у місцевості Монастир-Бучина та в селі Верхрата.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу