На Львівщині домагаються повернення назви селу

17:20 19 грудня 2019 р.

  • 0


Фото: Zaxid.net

У комітеті Верховної Ради з питань місцевого самоврядування підтримали пропозицію повернути селу Мармузовичі на Львівщині назву Андріївку, яка була до декомунізації

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет. За його словами, село перейменували у 2016 році в рамках декомунізації, бо за інформацією Інституту національної пам'яті, Андріівка свого часу була названа на честь комуніста Андрєєва.

Однак жителі села з таким рішенням виявилися не згодні. Вони провели збори та одноголосно (320 голосів – «за», «проти» – нуль) вирішили, що потрібно перейменуватися назад.

За словами жителів, вони хочуть назвати село на честь Андрія Первозванного. Натомість представник Інституту зауважив, що перейменовувати назад, не змінивши жодної літери, не можна за законом.

Дмитро Дубілет розповів також, що слово на засіданні комітету Верховної Ради з питань місцевого самоврядування взяв депутат, який заявив, що це може створити небезпечний прецедент. Однак решта депутатів майже одноголосно проголосували за перейменування.

Як інформував «ЩЛ», на Львівщині виправлятимуть помилки на таблицях.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

14:30 22 січня 2020 р.

У Львові утворили «Ланцюг єднання»

У середу, 22 січня, на годину раніше, аніж анонсували, розпочали створювати біля Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні на перехресті вулиць Кривоноса й Замкової «Ланцюг єднання».

Рубрика: Історія

12:45 22 січня 2020 р.

У Львові вшанували полеглих Героїв

У середу, 22 січня, з нагоди Дня Соборності України на Личаківському цвинтарі у Львові урочисто вшанували полеглих Героїв.

Рубрика: Історія