Відзначили диво над Віслою: від Варшави до Львова

09:00 16 серпня 2022 р.

Фото до новини

Керівник Канцелярії прем’єр-міністра Міхал Дворчик 15 серпня вшанував пам’ять учасників війни 1920 року, похованих на Цвинтарі львівських орлят.

«Вперше в історії ми віддали шану польським та українським воїнам», – наголосив Міхал Дворчик. Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

Керівник Канцелярії прем’єр-міністра разом з польською делегацією взяв участь в урочистостях з нагоди вшанування річниці Варшавської битви 1920 року у Львові. Як нагадав він у своєму Twitter, на цвинтарі львівських орлят поховані також учасники «Дива над Віслою».

«Вперше в історії разом: львівські поляки, генеральний консул Республіки Польща, львівський очільник Максим Козицький та міський голова Львова Андрій Садовий вшанували польських та українських воїнів», - написав він.

Зранку Дворчик повідомив, що «на день Війська Польського у Стрию освятили відремонтовану військову ділянку 1920 року». «Дякую меру Стрия, Генеральному консулу РП у Львові, місцевим полякам та Міністерству культури і національної спадщини. Також ми поклали вінки на могили Січових Стрільців та нещодавно загиблих захисників України», – наголосив він.

15 серпня – річниця переможної Варшавської битви 1920 року, відомої також як «Диво над Віслою», яка зупинила похід більшовиків до Західної Європи. У 1923 році цей день був оголошений святом Війська Польського. Після падіння комунізму - відповідно до Закону від 30 липня 1992 року – цей день знову став державним святом.

Президент Польщі став на коліно перед пам'ятником воїнам УНР (відео)

У Львові вшанували польських і українських воїнів, які протистояли більшовикам

Українська делегація спільно з польською вшанує у Варшаві пам'ять жертв трагічних подій на Волині

У Львові вшанували пам’ять польських жертв смоленської катастрофи

Генконсульство Польщі у Львові: запалили лампадки в пам'ять про Смоленську авіакатастрофу

 

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини