Держархів Львівщини оприлюднить анотований реєстр документів 1941-1944 років

10:05 8 вересня 2016 р.

В анотованому реєстрі – 169 фондів із 246 описами 53104 справ.

У вересні-жовтні на веб-сайті Державного архіву Львівської області з’явиться електронна версія анотованого реєстру описів «Державний архів Львівської області. Фонди періоду окупації України нацистською Німеччиною (1941–1944 роки)». Про це повідомила заступник директора Державного архіву Львівської області Галина Кордіяка.

За її словами, анотований реєстр включає 169 фондів із 246 описами і охоплює зміст 53104 справ. Це фонди, які містять документи про діяльність  установ, організацій і підприємств, які діяли на території м. Львова і Львівської області. Тепер ці матеріали будуть доступними як широкій громадськості так і дослідникам, науковцям, викладачам, студентів вишів історичного профілю, краєзнавцям, дослідникам-аматорам.

Державний архів Львівської області – одне із найбільших та найоригінальніших сховищ документів Національного архівного фонду України. Його специфіка та відмінність від інших архівних установ держави у тому, що фондоутворювачами були підприємства, установи, організації, органи влади чотирьох держав – Австро-Угорської імперії, Другої Речі Посполитої Польської, Союзу Радянських Соціалістичних Республік в особі Української Радянської Соціалістичної Республіки, Німецької (з 1943 року – Великонімецької) держави (неофіційні назви – Третій Рейх, нацистська Німеччина) в особі окупаційної влади дистрикту Галичина –  Генерал-губернаторства.

Про це повідомили сьогодні, 8 вересня, в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.

До теми

12:55 21 листопада 2021 р.

У Львові поклали квіти до могил загиблих під час Революції Гідності

День Гідності та Свободи запровадили на честь двох доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції та Революції Гідності. Українці почали його відзначати у 2014 році.

Рубрика: Історія

14:58 2 листопада 2021 р.

Музейна знахідка: у Шевченківський гай привезуть новий експонат - хату 1920-х років з Полісся

Науковці Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького у прикордонному поліському селі почали маркування конструктивних елементів хати, яку перевезуть до скансенсу.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу