Держархів Львівщини оприлюднить анотований реєстр документів 1941-1944 років

10:05 8 вересня 2016 р.

В анотованому реєстрі – 169 фондів із 246 описами 53104 справ.

У вересні-жовтні на веб-сайті Державного архіву Львівської області з’явиться електронна версія анотованого реєстру описів «Державний архів Львівської області. Фонди періоду окупації України нацистською Німеччиною (1941–1944 роки)». Про це повідомила заступник директора Державного архіву Львівської області Галина Кордіяка.

За її словами, анотований реєстр включає 169 фондів із 246 описами і охоплює зміст 53104 справ. Це фонди, які містять документи про діяльність  установ, організацій і підприємств, які діяли на території м. Львова і Львівської області. Тепер ці матеріали будуть доступними як широкій громадськості так і дослідникам, науковцям, викладачам, студентів вишів історичного профілю, краєзнавцям, дослідникам-аматорам.

Державний архів Львівської області – одне із найбільших та найоригінальніших сховищ документів Національного архівного фонду України. Його специфіка та відмінність від інших архівних установ держави у тому, що фондоутворювачами були підприємства, установи, організації, органи влади чотирьох держав – Австро-Угорської імперії, Другої Речі Посполитої Польської, Союзу Радянських Соціалістичних Республік в особі Української Радянської Соціалістичної Республіки, Німецької (з 1943 року – Великонімецької) держави (неофіційні назви – Третій Рейх, нацистська Німеччина) в особі окупаційної влади дистрикту Галичина –  Генерал-губернаторства.

Про це повідомили сьогодні, 8 вересня, в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів