7 червня у Львові вшанують Маркіяна Шашкевича (програма)

23:28 5 червня 2015 р.

  • 0


Фото: zik.ua

У неділю відбудуться заходи зі вшанування пам’яті письменника, релігійного та культурно-громадського діяча Маркіяна Шашкевича.

7 червня у Львові вшанують пам’ять Маркіяна Шашкевича – у цей день минає 172 річниця з часу смерті видатного українця. У заході візьмуть участь керівництво області, Шашкевичівська комісія, відомі діячі мистецтва, представники громадськості, Львівської духовної семінарії Святого Духа та Львівської загальноосвітньої школи № 34 імені Маркіяна Шашкевича.

У програмі заходів:

11:00 – на Личаківському цвинтарі розпочнеться чин панахиди, яку відправлять отці Львівської духовної семінарії Святого Духа, та покладання квітів до могили Маркіяна Шашкевича.

13:00 – Служба Божа та посвята вишитого образу «Тайна вечеря» авторства Зеновії Герук з родини Маркіяна Шашкевича у дзвіниці Святого Духа (вул. Коперніка, 36).

Маркіян Семенович Шашкевич – західно-український письменник, поет, зачинатель нової української літератури в Галичині, священик Української Греко-Католицької Церкви, релігійний і культурно-громадський діяч. Перший речник відродження західно-українських (галицьких) земель. Очолив «Руську трійцю», ініціатор видання альманаху «Русалка Дністровая» (1837), який вирішально вплинув на національне відродження та розвиток української літератури в Галичині.

Про це повідомили сьогодні, 5 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі обласної державної адміністрації.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:28 10 березня 2020 р.

У центрі Львова урочисто заспівали Державний Гімн

У вівторок, 10 березня, перед міською Ратушею на площі Ринок у Львові відбулося з нагоди 155-річчя і дня першого публічного виконання Державного Гімну України його урочисте виконання.

Рубрика: Історія

14:00 2 березня 2020 р.

Львів’яни вшанували в Закерзонні вояків УПА

У неділю, 1 березня, українська делегація вшанувала пам'ять 62 воїнів УПА, які загинили у боях з військами НКВС у місцевості Монастир-Бучина та в селі Верхрата.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Захист інформполя України від РФ

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Провали Президента за перший рік

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу