Нова житлово-комунальна інспекція перевірятиме економічне обґрунтування тарифів на послуги ЖКГ

15:01 10 грудня 2020 р.

Цей державний орган повинен стати арбітром між споживачем та комунальниками і монополістами.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкти №4403 та №4404, якими передбачається створення Державної житлово-комунальної інспекції, що здійснюватиме державний контроль за стандартами та нормами у сфері ЖКГ. Про це повідомляє Мінрегіон, пише DailyLviv.

«Ситуація, що склалася в житлово-комунальному господарстві всім відома — галузь протягом багатьох років залишається проблемною. І у всьому цьому головне  те, що споживач житлово-комунальних послуг є незахищеним. З початку року до міністерства надійшло понад 2000 звернень громадян з питань ЖКГ. Проте Мінрегіон, який відповідає за формування державної політики у цьому напрямку, не має контролюючих функцій, тож і реагувати на ті чи інші виклики просто не може. А орган контролю у такій важливій галузі наразі відсутній», — зауважила заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.        

Крім того, житловий фонд, мережі тепло-, водопостачання та водовідведення сьогодні перебувають у вкрай негативному стані.

Сьогодні оцінку правильності нарахувань монополістами розмірів плати за комунальні послуги теж нікому надати. Прикладом цього є ситуація з нарахуванням за тепло у багатьох містах України за січень поточного року, коли суми у платіжках були значно більшими за січень 2019 року, який був холоднішим ніж січень 2020.

Відсутність контролю у сфері ЖКГ призвела до системних порушень та нехтуванням норм законодавства, тому постало завдання відновити важелі впливу на всіх учасників процесу надання та споживання житлово-комунальних послуг.

«Житлово-комунальна інспекція має виступити арбітром у відносинах споживача з виконавцями послуг. Позитивний ефект від її роботи відчує, у першу чергу, споживач, Адже наразі йому доводиться довго ходити по колу, щоб захистити свої інтереси та права, а вдається це далеко не завжди і не кожному», – зазначила Наталія Хоцянівська під час прес-конференції, присвяченій цим законопроєктам.

До компетенції Інспекції увійде перевірка надання житлово-комунальних послуг, зокрема, з тепло-, водопостачання та водовідведення, поводження з відходами, управління багатоквартирними будинками. Також вона перевірятиме економічне обґрунтування тарифів на послуги ЖКГ.

Для перевірки якості послуг та стану інфраструктури будинків інспектори здійснюватимуть планові та, на підставі звернень, зокрема, споживачів, позапланові перевірки. Також вони здійснюватимуть контроль за відповідальним користуванням послугами споживачами, адже є не поодинокі випадки, коли мешканці багатоповерхівок самовільно втручаються в системи тепло-, водопостачання, у результаті чого увесь будинок не отримує комунальну послугу належної якості.

«Очікуємо на підтримку законопроектів у парламенті, адже вони вкрай необхідні для усіх нас», – резюмувала Наталія Хоцянівська.

Зайві та неефективні: у Львові назвали 15 комунальних підприємств, діяльність яких варто припинити (відео)

У Львові для контролю над комунальними підприємствами хочуть створити наглядові ради (відео)

dailylviv.com

До теми

13:24 5 березня 2021 р.

Садовий знає, коли у Львові «всі ці мешканці прийдуть сюди, будуть нас роздирати"

Виконавчий комітет Львівської міської ради 5 березня затвердив чергові містобудівні умови та обмеження ТОВ «Тібет» та ТОВ «Львівська інвестиційна компанія» на будівництво багатоповерхівок на вул. Кульпарківській, 96 у Львові.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу