Завтра під Верховною Радою розпочне роботу всеукраїнське селянське віче, – голова Асоціації

20:17 2 жовтня 2019 р.

  • 0

Завтра, 3 жовтня, о 9.00 під стінами Верховної Ради розпочне роботу всеукраїнське селянське віче.

Його мета – зупинити прийняття непродуманих і швидких рішень зі зняття мораторію на землю і змусити владу широко обговорити з профільними громадськими організаціями, селянами та фермерами тих законодавчих актів, які мають запровадити ринок землі в Україні.

Про це сьогодні, 2 жовтня,  під час пресконференції у Львівському пресклубі повідомив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівської області Ярослав Кардаш.

- Негативні наслідки зняття мораторію а землю в різних країнах, зокрема в країнах Прибалтики, у Болгарії, призвели до того, що селяни не мають змоги працювати на своїй землі, стають залежними від зовнішніх чинників, зовнішньої продукції,- застерігає голова Асоціації. 

За його словам, Україні нав’язують компрадорську систему обігу землі. Вона полягатиме в тому, що окремі резиденти країни будуть отримувати фінансування і вказівки нерезидентів України, які перебувають з кордоном з фінансовими мішками. 

- Законопроект про зняття мораторію і запровадження ринку землі передбачає продаж земель сільськогосподарського призначення, передусім державних земель, в одні руки. Першочергове право на придбання змлі отримують юрособи. Ми полічили, що на Львівщині 15% в одні руки, які передбачені законопроектом, складуть майже 200 тисяч га землі. Таких кілька власників – і фермерства не стане. Ми проти цього. Землю, насамперед, мають отримувати фізичні особи. 

Ярослав Кардаш переконаний, що це – не повноцінний закон, якого вимагає наше суспільство. Він більше подібний на внесення змін до пунктів і положень різних законодавчих і нормативних актів і в ньому закладена величезна міна уповільненої дії, яка після зняття мораторію спрацює, призведе до ліквідації фермерства, продажу землі і до втрати незалежності держави. 

- Учорашнє підписання формули Штанмаєра – це ще один крок, який збігся зі зняттям мораторію на землю і прийняттям закону про ринок земель, що ще раз показує, що влада зливає Україну, – наголосив Ярослав Кардаш.

Він закликав селян і фермерів Львівщини приїхати на завтрашнє віче, аби продемонструвати, що селянські бунти не припинилися.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

Останні новини

8 квітня про COVID-19 на Львівщині розкажуть лікарі

У 31 пацієнта у Львові позитивний результат тесту на коронавірус

8 квітня опалювальний сезон у Львові буде завершено

«Великдень вдома» врятує українців від COVID-19

Людей на карантині та в обсервації контролюватимуть, але смартфони їм безкоштовно не видаватимуть

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу