Завтра під Верховною Радою розпочне роботу всеукраїнське селянське віче, – голова Асоціації

20:17 2 жовтня 2019 р.

Завтра, 3 жовтня, о 9.00 під стінами Верховної Ради розпочне роботу всеукраїнське селянське віче.

Його мета – зупинити прийняття непродуманих і швидких рішень зі зняття мораторію на землю і змусити владу широко обговорити з профільними громадськими організаціями, селянами та фермерами тих законодавчих актів, які мають запровадити ринок землі в Україні.

Про це сьогодні, 2 жовтня,  під час пресконференції у Львівському пресклубі повідомив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівської області Ярослав Кардаш.

- Негативні наслідки зняття мораторію а землю в різних країнах, зокрема в країнах Прибалтики, у Болгарії, призвели до того, що селяни не мають змоги працювати на своїй землі, стають залежними від зовнішніх чинників, зовнішньої продукції,- застерігає голова Асоціації. 

За його словам, Україні нав’язують компрадорську систему обігу землі. Вона полягатиме в тому, що окремі резиденти країни будуть отримувати фінансування і вказівки нерезидентів України, які перебувають з кордоном з фінансовими мішками. 

- Законопроект про зняття мораторію і запровадження ринку землі передбачає продаж земель сільськогосподарського призначення, передусім державних земель, в одні руки. Першочергове право на придбання змлі отримують юрособи. Ми полічили, що на Львівщині 15% в одні руки, які передбачені законопроектом, складуть майже 200 тисяч га землі. Таких кілька власників – і фермерства не стане. Ми проти цього. Землю, насамперед, мають отримувати фізичні особи. 

Ярослав Кардаш переконаний, що це – не повноцінний закон, якого вимагає наше суспільство. Він більше подібний на внесення змін до пунктів і положень різних законодавчих і нормативних актів і в ньому закладена величезна міна уповільненої дії, яка після зняття мораторію спрацює, призведе до ліквідації фермерства, продажу землі і до втрати незалежності держави. 

- Учорашнє підписання формули Штанмаєра – це ще один крок, який збігся зі зняттям мораторію на землю і прийняттям закону про ринок земель, що ще раз показує, що влада зливає Україну, – наголосив Ярослав Кардаш.

Він закликав селян і фермерів Львівщини приїхати на завтрашнє віче, аби продемонструвати, що селянські бунти не припинилися.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:10 2 серпня 2021 р.

4 громади на Львівщині отримали понад 10 млн грн субвенції на соціально-економічний розвиток. На що підуть гроші

Відповідно до розпорядження Кабміну від 21 липня 2021 р. зі спецфонду державного бюджету чотирьом місцевим бюджетам Львівської області в повному обсязі надійшла субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 10,7 млн гривень.

Рубрика: Економіка

12:50 2 серпня 2021 р.

Кожну громаду Київ зобов'язує мати свій Діснейленд

Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко переконаний, що держава та місцеві громади мають не лише дбати про покращення інфраструктури й надання якісних послуг громадянам, а й створити людям умови для гарного відпочинку. Саме тому серед проектів, які реалізують у межах національних програм, з’явилися об’єкти дозвілля, культури, спорту.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу