Завтра депутати ЛМР мають проголосувати за створення комунального ринку «Привокзальний», – підприємці

15:11 24 січня 2018 р.

На території Привокзального ринку слід створити комунальне підприємство. З такою пропозицією 1 грудня 2017 року завершила свою роботу комісія, яка розглядала конфліктну ситуацію, що склалася на ринку «Привокзальний» у Львові.

Про це сьогодні, 24 січня, під час прес-конференції на тему:
«У четвер ЛМР повинна прийняти кінцеве рішення про створення комунального ринку «Привокзальний». Висновок робочої комісії і вимога підприємців», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила підприємець Любов Захарків.

- Зараз ринок «Привокзальний» перебуває у приватних руках. Контролювати приватну структуру міська влада не може. На сьогодні ринок є в занедбаному стані. Немає жодного контролю за тим, що там діється. Підприємці роками вкладали кошти в цей ринок. Але контролю за цим не було, - стверджує вона.

За словами підприємця Іванни Жиги, вона вже два роки працює на ринку без електрики, тому що приватний власник не дозволяє їй укласти угоду з енергетичною компанією, а без угоди компанія не постачає електроенергію.

-Я мала необережність купити тут майно. А згодом виявилося, що моє майно належить не мені. Тепер справа проти мене та ще понад 200 підприємців перебуває в судах. Інші люди вважають, що це майно належить їм, - говорить вона.

Як стверджує фермер Марія Нагірнич, усе, що побудовано за 17 років на ринку, було побудовано за кошти підприємців.

Любов Захарків згадує, що їй довелося заплатити 5 тисяч доларів за холодильні вітрини, які стоять на балансі у ТзОВ «Привокзальний ринок». Крім того, підприємці сплачували за облаштування території та перераховували інші внески. Проте офіційно ці гроші ніде не обліковували.  

Голова вільної профспілки працівників ринку «Привокзальний» Надія Сало зауважила, що приватна власність підприємців – це торгівельні місця – від 4 до 10 метрів. Але навіть ці місця підприємці не можуть використовувати без дозволу товариства з обмеженою відповідальністю.

- За останні чотири роки було створено кілька комісій. Їхня діяльність не дала результату. Тому ми мало надій покладали і на роботу цієї комісії. Але вона виявилася плідною. Комісія опрацювала дуже багато документів, провела інвентаризацію комунального майна, виявила багато зловживань. Тепер ми знаємо, яке майно є на ринку, - каже вона.

На її думку, коли буде створено комунальне підприємство, то відразу щезнуть інші проблеми, які зараз заважають працювати підприємцям.

- Цьому ринкові 150 років. І підприємці, які працюють тут, вважають, що коли ми будемо офіційно сплачувати кошти в бюджет, то розвиватимемо ринок, створюватимемо комфортні умови для роботи собі та для покупців, - переконує Надія Сало.

Нагадаємо, що в жовтні 2016 року депутати Львівської міської ради ухвалили рішення про створення комісії з урегулювання ситуації, яка склалася на ринку «Привокзальний».

«Комісія створюється з метою врегулювання проблемної ситуації, яка склалась на ринку «Привокзальний», забезпечення дотримання прав осіб, що здійснюють торговельну діяльність на цьому ринку, враховуючи звернення  голови ППО «Вільна профспілка» ринок «Привокзальний» ЛОА ВП ВОСТ», - говориться в ухвалі.

Отож, комісія рекомендує:
1. Через істотні порушення договору, розірвати договір оренди ЦМК від 2001.
2. Визначити нечинною ухвалу Львівської міської ради від 9 липня 2009 року «Про затвердження переліку об’єктів комунальної власності м.Львова, які підлягають приватизації способом викупу» в частині п.38 додатку до вказаної ухвали.
3. Оформити документацію на земельну ділянку, яку передадуть в користування комунальному ринку, та прийняти рішення – надати земельні ділянки підприємцям в довгострокове користування без права приватизації.
4. Створити комунальне підприємство на території Привокзального ринку.
У порядку денному серед питань, які розглядатимуть львівські депутати завтра, 25 січня, питання про ринок «Привокзальний» стоїть 41-им.

Підприємці сподіваються, що депутати його заслухають та погодяться з рішенням комісії й створять комунальне підприємство.

- Якщо депутати проігнорують висновки комісії, то ми оголосимо голодування просто там, в міській раді. Ми вже чотири роки ведемо боротьбу, - попередила Надія Сало.

Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

17:34 18 вересня 2021 р.

Архбудконтроль за спорудженням будинків заввишки до 100 м передадуть органам місцевого самоврядування

Таку домовленість Всеукраїнська асоціація громад закріпила у рамках меморандуму з новою Державною інспекцією архітектури та містобудування України (ДІАМ), яка замінила ліквідовану ДАБІ.

Рубрика: Економіка

09:55 18 вересня 2021 р.

Туроператори з Саудівської Аравії, Азербайджану, Узбекистану, Туреччини та Німеччини зацікавлені возити туристів на Львівщину

«Ми позиціонуємо Львівщину як територію здорового та активного відпочинку. Карпатське повітря, мінеральні води здравниць, сучасні медичні центри, де працюють висококваліфіковані медичні працівники, поза сумнівом, це все зцілює організм. До наших фахівців все частіше приїжджають з-за кордону на лікування, а це означає, що вітчизняна медицина зробила крок уперед".

Рубрика: Економіка

22:31 17 вересня 2021 р.

Львівська область потрапила у шістку областей, де споживають найменше риби

У 2020 році рівень споживання риби та рибних продуктів в Україні склав 12,4 кг на одну особу. Загалом протягом минулого року фонд споживання риби та рибних продуктів становив 517,4 тис. тонн.

Рубрика: Економіка

22:30 17 вересня 2021 р.

Львівтеплоенерго втратило двох постачальників-змовників, - АМКУ

ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод» і ТОВ «Ірман» діяли узгоджено під час підготовки та участі у відкритих торгах на закупівлі, замовником яких було ЛМКП «Львівтеплоенерго».

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу