Заказник у Львові засипають будівельним сміттям: мерія обіцяє мільйонні штрафи (відео)

14:53 22 липня 2021 р.

Фото до новини

З 2019 року територія «Торфовище Білогорща» отримала статус ландшафтного заказника місцевого значення, з огляду на унікальну і багату екосистему. Однак, впродовж останнього часу, на цій території фіксують незаконне самовільне викидання будівельного сміття. У співпраці з правоохоронцями, природоохоронними інституціями мерія розпочинає компанію із захисту заказника «Торфовище Білогорща» від засмічення.


Відео: ЛМР

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

Так, вже цієї п’ятниці на розгляд виконавчого комітету ЛМР буде винесено проект рішення про вжиття невідкладних заходів щодо приведення до належного санітарного стану території заказника. Також у мерії працюють на збільшенням розміру штрафу до 170 тис грн і більше.

«На території заказника «Торфовище Білогорща» є унікальна екологія – рідкісна флора і фауна, що дало їй право отримати статут заказника у 2019 році. Це було визнано ухвалою сесії ЛМР і рішення обласної ради. І мешканців та усіх нас дуже втішило те, що ми будемо мати ще одну велику і гарну зелену зону.

Однак мешканці почали повідомляти про факти самовільного висипання будівельних відходів. Дякуємо їм за таку реакцію і небайдужість. Вони навіть затримували порушників до приїзду поліції. Однак, спочатку це було точково і сміття оперативно прибирала районна адміністрація. А зараз це вже не окреме порушення – воно перетворюється на великий злочин і нищення природи.

Тому будемо вирішувати ці речі комплексно. Відповідно, виникла ідея об’єднати зусилля екологічної інспекції, поліції, обласної адміністрації і мешканців. Переконана, що нам вдасться затримати порушників і застосувати до них максимальні суми штрафів. Адже невеликі штрафи не зупиняють порушників, а законодавець дозволяє на території ландшафтного заказника, у природо-заповідному фонді, застосовувати значно вищі штрафи. Ми це питання дослідили. Процедура буде трохи складніша, бо необхідно буде робити аналіз забруднення ґрунтів, але ми це будемо робити. Тоді штраф може сягнути не лише 170 тис грн, а навіть мільйони. В такий спосіб маємо відівчити усіх нищити природу і викидати сміття на території природо-заповідної зони», - наголосила Вікторія Довжик, радниця міського голови Львова.

Як розповів Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова, найперше, з метою захисту та охорони території ландшафтного заказника місцевого значення «Торфовище Білогорща» та недопущення використання його не за призначенням,  державними знаками встановленого взірця буде ознаковано межі заказника та розміщено інформаційні щити для ознакування території. Також будуть встановлені камери відеоспостереження.

«На завтра готуємо рішення виконавчого комітету про вжиття невідкладних заходів щодо приведення до належного санітарного стану території заказника. Адже останнім часом була низка підтверджених фактів щодо несанкціонованого вивезення будівельного сміття і забруднення території заказника. А далі, спільно з колегами з державної інспекції, патрульної поліції, обласної адміністрації з понеділка розпочинаємо кампанію з додаткового патрулювання цієї території. І працюємо над збільшенням розміру штрафів», - повідомив Андрій Москаленко.

Так, патрульна поліція організує екіпажі, які патрулюватимуть територію заказника «Торфовище Білогорща».

«Патрульна поліція не стоїть осторонь цієї проблеми і також включається у процес її вирішення. З понеділка будуть організовані маршрути патрулювання. Поліція буде слідкувати за територією та виявляти факти несанкціонованого скиду сміття», – наголосив Роман Пилипенко, начальник управління патрульної поліції Львівської області.

«Ми маємо в межах міста унікальну територію, розміром у 58 гектарів, яку потрібно берегти, про яку потрібно турбуватись. Там є безліч рідкісних різновидів рослин і тварин. Потрібно донести кожному, що цю унікальну територію потрібно зберігати для наступних поколінь.

Історія зі знайденням стихійного звалища триває з 2020 року. Районна адміністрація по трошки намагається наводити там лад, вивозити сміття, але цього недостатньо. Відтак ми прийняли низку рішень, які будуть винесені завтра на виконавчому комітеті, про старт важливих заходів для збереження заказника. Окрім того, людям потрібно розказувати про альтернативи, де можна безкоштовно вивозити таке сміття, та закликати не забруднювати довколишнє середовище міста, в якому ми всі проживаємо», – вважає Ірина Оршак, радниця міського голови Львова.

Щодо локацій, куди мешканці можуть вивести будівельне сміття, то, за інформацією Романа Яциковича, представника департаменту з питань поводження з відходами ЛМР, на території міста протягом останніх двох років діють два пункти прийому великогабитного та будівельного сміття – на вул. Жовківська, 18 та вул. Князя Лева, 4а.

«Якщо у мешканців є потреба вивезти будівельне сміття, то на території міста працює 5 компаній-перевізників і кожна з них надає послугу вивезення будівельного сміття. Також наш комунальний перевізник ЛКП «Львівспецкомунтранс» обслуговує два майданчики, куди можна здати будівельні відходи. Їх можна привести самостійно. Вагою до 1 тонни приймають безкоштовно. Після тонни вже є оплата. Також можна замовити послугу з вивезення будівельних відходів «під ключ». Коштуватиме це 2100 грн», - розповів Роман Яцикович.

Львів’яни ініціювали створення заповідника «Торфовище Білогорща»

Рясне-Руська сільрада розпаювала й роздала 58 гектарів заказника «Торфовище Білогорща»

Рясне-Руська розпаювала заказник «Торфовище Білогорща» і хоче роздати землю. ЛМР звернулась у правоохоронні органи

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів