Посідайте нішу: фермерам дали пораду, як вижити в конкуренції із агрохолдингами

21:22 5 жовтня 2020 р.

Сподіватися на високі дотації від держави фермерам не варто – не дадуть. Але організувати своє господарство на заздрість великим агрокомпаніям можна, вважають у Львові.

Юрій Одноріг, фермер, представник Української Галицької партії вважає, що для цього треба обрати відповідну продукцію і подбати про повний цикл всіх господарських етапів: від вирощування до збереження або - навіть переробки, пише DailyLviv.

- Якщо ви вирощуватиме на своїх від 2 до 20 га пшеницю чи інші зернові – «прогорите». А ось, для прикладу, малина, глід чи лохина – це хороший бізнес, тут ви можете обійти великого конкурента, –  сказав він на засіданні «Сімейне фермерство на Львівщині: на яку підтримку може розраховувати фермер у новообраної місцевої влади?» у Львівському пресклубі.

Юрій Одноріг пригадав пораду, яку свого часу дав йому Михаель Хорш, власник компанії HORSCH: «Неважливо, що ви маленькі. Якщо будете ефективні – ви задавите холдинг. Якщо ні – він задавить вас».

- І це правда, - каже фермер. – Куди поділись нині такі гіганти як, для прикладу, «Лендком» чи «Мрія»? Їх немає. Свого часу я був заступником керівника агрокомпанії «Західний Буг», тепер моя дружина має маленьке фермерське господарство «Оленка», яке вирощує ягоду. І я добре знаю, що навіть невеличке господарство може витримати конкуренцію.

Найважливішим кроком влади, вважає Юрій Одноріг, має бути лобіювання інтересів українських аграріїв на міжнародному ринку. І це питання є особливо болючим для фермерів.

- Нині Європа неохоче купує нашу продукцію, за рідкісним винятком, бо не довіряє її якості. У світі знають, що будь-який сертифікат якості в Україні контролюючий орган видасть тобі за гроші. Така недовіра (причому виправдана, як це не сумно) сильно б’є по чесних агропідприємцях. Без торгівлі на міжнародному ринку ми не вийдемо на належний рівень господарювання. По-перше, український споживач, який через власну бідність купує лише найнеобхідніші продукти, агроринок не витягне. По-друге, держава належних дотацій на бджолярство чи садівництво не дасть: вона ледве-ледве дотує молочну галузь, яка є пріоритетною. Сподіватися можна лише на себе.

На місцевих виборах, каже Юрій Одноріг, у нас є шанс обрати порядних людей, які би відстоювали інтереси фермерства, бодай на місцях. А далі – повне перезавантаження галузі і більше преференцій малим агропідприємцям. Вони виживуть і встануть на ноги, якщо держава їм, принаймні, не заважатиме.  

Господарювання по-новому: у Львові запропонували повертати 10% від аграрних податків до бюджету ОТГ.

Стукай, і тобі відчинять: львівський фермер розповів, як скористатися програмами державної підтримки.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу