Господарювання по-новому: у Львові запропонували повертати 10% від аграрних податків до бюджету ОТГ

20:37 5 жовтня 2020 р.

Нині у фаворі перебувають великі агрохолдинги, а про малі фермерські господарства держава дбає, хіба що, на папері. Можновладці декларують численні програми для розвитку малого агробізнесу, проте на практиці все - досить сумно.

Так вважає Іван Кільган, заслужений працівник сільського господарства України, голова Асоціації фермерів Самбірщини, представник Народного Руху України:

- Ми зіткнулися з реформаторами, які завели фермерство в глухий кут, - сказав він на засіданні «Сімейне фермерство на Львівщині: на яку підтримку може розраховувати фермер у новообраної місцевої влади?» у Львівському пресклубі. – Латифундисти використовують дорогу техніку, закуповують більше добрив, їм відшкодовують збитки – це все діє. Але фермер, який працює на значно меншому клаптику землі, вирощує кращу і органічно чистішу продукцію, такої підтримки не має. Рослини, тварини – це все живе, воно потребує не лише досконалих технологій, а й душі. У нас фермеру нині домогтися навіть незначної допомоги від держави – означає витратити купу нервів і часу, якого він не має, бо мусить працювати.

З великими агрохолдингами, каже Іван Кільган, чиновники радо укладають угоди. Не лише київські, а й наші, місцеві управлінці, сприяють цьому. Тому що мають гарну віддяку. А дбати про своє село ніхто не хоче, пише DailyLviv.  

- А звідки взялися ці агрохолдинги? Це - колективні землі, які були розпайовані, а потім об’єдналися. Але якщо проста людина захоче взяти 2,5 га для ведення сільського господарства, її довго футболитимуть відмовами і невідомо, чи отримає вона врешті-решт цю землю, - каже фермер.

Іван Кільган пропонує законодавчно закріпити норму, яка би зобов’язала осіб, зайнятих в аграрному секторі, сплачувати 10% від податку в бюджет ОТГ. Адже нині латифундисти платять лише державі, а та своєю чергою вкладає кошти у допомогу іншим великим агробізнесменам.

- А що має з того село, на чиїй території вони працюють? Нічого! – констатує він.
Іван Кільган закликав жителів села обрати на місцевих виборах таке керівництво, яке має переконливу програму з підтримки фермерства у своїй ОТГ.

- Свого часу мені довелося побувати у сенаті США, зайшов я туди із американським фермером. І всі сенатори встали, побачивши його: така в них повага до людей, які працюють на землі. А в нас голова ОТГ має 50 тисяч грн, двох заступників, двох секретарок і ще півсотні управлінського апарату. А звернешся до них з проханням допомогти взяти участь у тій чи іншій програмі з державної підтримки – нічого не знають, нічого не чули. А людям немає часу самим бігати і все оформляти: вони працюють у полі. Я сподіваюсь, що після виборів щось зміниться на краще, бо далі так не може бути, –  зазначив він.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

21:27 19 жовтня 2020 р.

Чия Нафтуся? У Трускавці вимагають повернути свердловини від приватників у комунальну власність (відео)

Постанова Трускавецької міської ради про вирішення цього питання є ще від 9 листопада 2017 року. Проте – на папері. А в реальному житті вона не діє.

Рубрика: Економіка

12:12 19 жовтня 2020 р.

У ПП „Краківець-Корчова“ готуються обговорити збільшення квот на вантажоперевезення між Україною і Польщею

Міністри інфраструктури України та Польщі на початку листопада проведуть переговори із залученням профільних відомств щодо проблем вантажоперевезення та збільшення квот.

Рубрика: Економіка

11:29 19 жовтня 2020 р.

Як у Трускавці розвиватимуть гідромінеральну базу

Сьогодні, 19 жовтня, о 12.00 у Львівському пресклубі - пресконференція на тему: "Збереження і розвиток гідромінеральної бази – основа становлення м. Трускавець як курорту міжнародного рівня".

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Безробіття на Львівщині: рецепти допомоги

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу