Стукай, і тобі відчинять: львівський фермер розповів, як скористатися програмами державної підтримки

22:07 5 жовтня 2020 р.

Насправді в Україні діють державні програми із підтримки фермерства, але більшість господарів, можливо, не здогадуються про них. А той, хто знає, не сподівається отримати дотацію через тривалий і марудний бюрократичний процес.

Олег Рудницький, підприємець, представник партії “Слуга народу” каже, що часто побоювання є безпідставними і фермери мають бути активнішими у цьому питання, пише DailyLviv.
 

- Я згоден з тим, що підтримкка держави не є достатньою, але я не можу сказати, що її немає взагалі. По-перше, є пільгова ставка при сплаті податку на землю – це  0,95% від грошової оцінки, тобто 200 – 250 гривень. По-друге, є підтримка для бджолярства, садівництва, тваринництва. Потрібно звернутися у департамент агропромислового розвитку ЛОДА – і фахівці нададуть інформацію, допоможуть отримати дотацію.

Підприємець розповів, що свого часу власне через департамент скористався такою допомогою, і це дуже допомогло йому в розвитку господарства.

- У 2011 році я заснував фермерське господарство "Ґрін Ґарден". Зараз маю в обробці дві ділянки, на яких ростуть яблуні, груші, сливи і наша гордість – персики. Багато саджанців я купив власне за державну допомогу: мені відшкодували вартість посадкового матеріалу. За всі ці роки такою програмою я скористався лише раз, але вона виявилась дуже вчасною.

Фермер радить колегам, які вже мають фруктові дерева і кущі, подбати про повний цикл господарювання:

Сьогодні мало виростити фрукти, овочі, ягоди. Дуже важливо - зберегти їх. На нашому підприємстві є спеціальні сучасні герметичні камери. Ми маємо сховища на 2 тисячі тонн продукції, сортувальну лінію. Важливо подбати про повний цикл виробництва: від посадкового матеріалу до збереження, а ще краще – переробки. І обійтися без пільгових кредитів або державних дотацій дуже складно.

Олег Рудницький, який кандидує до Львівської ОТГ, закликав фермерів бути активнішими та ініціативними у цьому питанні і навіть пообіцяв особисту підтримку при потребі.

- Люди, які працюють на землі, мають триматися разом. Якщо потрібно – звертайтеся, зроблю все, що зможу, – зазначив він.

Про це Олег Рудницький сказав на засіданні «Сімейне фермерство на Львівщині: на яку підтримку може розраховувати фермер у новообраної місцевої влади?» у Львівському пресклубі.  

Господарювання по-новому: у Львові запропонували повертати 10% від аграрних податків до бюджету ОТГ.

Посідайте нішу: фермерам дали пораду, як вижити в конкуренції із агрохолдингами.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу