З жовтня українці знатимуть, кому належать газ та вугілля в країні і як використовують гроші з держбюджету

17:31 19 травня 2015 р.

На сьогодні в Україні на обліку в державної геологічної інформаційної служби перебуває 20 тисяч родовищ зі 117-ма видами корисних копалин. А в промисловій розробці є лише 3 тисячі родовищ.

Про це сьогодні, 19 травня, у Львівському прес-клубі під час прес-конференції на тему «Регіональний вимір прозорої і підзвітної політики уряду у видобувній галузі. Що означає ЕІТІ для України та її регіонів?» повідомив керівник асоціації «Енерготранспарентність» Владислав Дейнеко.
- На сьогодні усі компанії видобувної галузі України в 2014 році сплатили понад 20 млрд. гривень. Але ми не можемо отримати інформацію як ефективноїх використовують, - каже він.

За його словами, у 2013 році Україна набула статусу кандидата в міжнародну організацію «Ініціатива прозорості у видобувній галузі». Це – незалежний міжнародний стандарт, який передбачає регулярну публікацію платежів в державний бюджет за використання природних ресурсів.

У жовтні 2015 році Україна має подати свій перший звіт. В країнах, де це роблять регулярно, люди знають, скільки компанії видобувають ресурсів, скільки сплачують за це уряду і отримують інформацію – як уряд використовує ці кошти. Також в цьому звіті буде показано, хто є реальними власниками видобувних компаній, тобто хто отримує реальний прибуток від природніх ресурсів.

Голова наглядової ради компанії  «Горизонт» Зиновій Козицький повідомив, що їхня компанія отримала право на газовидобування на найближчих 20 років.
- Не всі свердловини, що ми буримо, дають газ. Ось ми пробурили чотири свердловини, а з них одна – суха. А дебіт у нас – 10-15 тисяч. Це не те, що на сході України – до мільйона можуть давати в добу. У нас немає великих запасів, - каже він.


dailylviv.com

До теми

21:27 19 жовтня 2020 р.

Чия Нафтуся? У Трускавці вимагають повернути свердловини від приватників у комунальну власність (відео)

Постанова Трускавецької міської ради про вирішення цього питання є ще від 9 листопада 2017 року. Проте – на папері. А в реальному житті вона не діє.

Рубрика: Економіка

12:12 19 жовтня 2020 р.

У ПП „Краківець-Корчова“ готуються обговорити збільшення квот на вантажоперевезення між Україною і Польщею

Міністри інфраструктури України та Польщі на початку листопада проведуть переговори із залученням профільних відомств щодо проблем вантажоперевезення та збільшення квот.

Рубрика: Економіка

11:29 19 жовтня 2020 р.

Як у Трускавці розвиватимуть гідромінеральну базу

Сьогодні, 19 жовтня, о 12.00 у Львівському пресклубі - пресконференція на тему: "Збереження і розвиток гідромінеральної бази – основа становлення м. Трускавець як курорту міжнародного рівня".

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Безробіття на Львівщині: рецепти допомоги

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу