З харчових та садових відходів Львова виготовлятимуть органічне добриво

15:03 19 липня 2021 р.

Фото до новини

Органічне добриво виготовлятимуть із харчових та садових відходів, які переробляються на станції компостування у Львові. Договір про співпрацю щодо цього підписали ЛКП «Зелене місто» та український виробник мінеральних добрив ТзОВ «РівТрейд» на початку липня. Наразі перші 22 тонни компосту ЛКП «Зелене Місто» вже передало підприємству.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

Як повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко, компост, виготовлений на станції компостування «Зеленого міста», тепер використовуватимуть в унікальній технології виготовлення українських органічних добрив.

«До речі, ТзОВ «РівТрейд» придбало 1 тонну компосту за 840 грн з ПДВ, у той час, як під час аукціону ми продали компост за 309 грн за 1 тонну. Основне призначення добрива, у складі якого буде наш компост, – це запобігання деградації ґрунтів і підвищення мікробіологічної активності. Водночас продукт сприяє зменшенню втрати корисних елементів внаслідок вимивання, допомагає підвищити вміст органічної речовини та зробити ґрунт оптимальним середовищем для росту усіх сільськогосподарських культур», - прокоментував Святослав Євтушенко.

Він також додав, що найбільша перевага добрива, виготовленого з компосту, – це органічна складова.

«Саме завдяки органічним компонентам, земля відтворює свій гумусовий шар. Так, корисні бактерії, які знаходяться в ґрунті, активізують свою діяльність і вступають у симбіоз із рослинами. Ці мікроорганізми покращують структуру ґрунту, виділяють антибіотики проти хвороботворних бактерій, азотофіксуючі бактерії насичують ґрунт атмосферним азотом і покращується обмін речовинами», - зазначив директор підприємства.

Нагадаємо, перша в Україні станція компостування запрацювала у Львові в січні минулого року. Цьогоріч у квітні компост, виготовлений із харчових та садових відходів, продали через аукціон. Нині продукт, який виготовляє ЛКП «Зелене місто», має попит серед мешканців та агропідприємств.


Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів