Як почати продавати товари в інтернеті: обираємо майданчик

18:48 3 вересня 2020 р.

Сьогодні покупки в інтернеті все більш популярні. Робляться прогнози, що з часом вся торгівля перейде в інтернет. Це зручно як для продавця, так і для покупця, і дає можливість і працювати, і здійснювати покупки віддалено.

Старт свого бізнесу з продажу товарів онлайн можна почати і з соціальних мереж, і з маркетплейсів, таких як Shafa.ua і подібні. Згодом можна відкрити і власний інтернет-магазин. Але давайте розглянемо для початку, як вибрати майданчик для торгівлі в інтернеті, на які критерії звернути увагу, і як на ньому працювати.

Що таке маркетплейс?

Це — майданчик, портал, сервіс, сайт для продажу і покупки товарів в інтернеті. У більшості випадків такі сайти нагадують дошки оголошень, де продавці можуть розміщувати свої товари на продаж, а покупці — шукати в каталозі і купувати їх.

При цьому на майданчику може зареєструватися хто завгодно: і продавець-початківець, який торгує навіть речами б/у, і власник свого інтернет-магазину, якому необхідно розширити продажі. Це хороший варіант для старту бізнесу або для тих, хто торгував офлайн, а тепер хоче додаткового прибутку через інтернет.

Можна провести паралель зі звичайним ринком (маркетплейс, до речі, від слова market - ринок): тут здаються місця для торгівлі в оренду, і кожен може реалізувати свій товар. На сайтах те ж саме: реєструючись і продаючи товар, клієнт зазвичай платить майданчику комісійні. Але це не обов'язково, багато сервісів, наприклад Shafa.ua, займаються безкоштовним розміщенням оголошень. Платними тут можуть бути тільки послуги з просування товару, реклама, підняття оголошень в топ і т.п.

Сам майданчик не займається формуванням замовлення, а тільки надає можливість продавцеві зробити це самостійно. Але саме на таких сайтах продавець має можливість знайти більше клієнтів. Адже тут товари каталогізуються, їх легко знайти за ключовими словами і запитами. Це зручно і для продавця, і для покупця, щоб швидко підібрати за своїми критеріями те, що потрібно.

За якими критеріями вибирається майданчик для торгівлі в інтернеті?

Щоб підібрати оптимальний варіант сервісу для продажу і покупки, потрібно враховувати безліч характеристик сайту.

1. Кількість відвідувань або кількість зареєстрованих користувачів на майданчику. Що їх більше, то більше потенційних клієнтів побачить ваш товар. Також на кількість користувачів може вказати каталог: що більше в ньому товарів або оголошень, то ліпше.

2. Наявність саме тієї ніші товарів, які ви маєте намір продавати. Якщо це сайт для розміщення оголошень з продажу автозапчастин, навряд чи одяг і аксесуари будуть користуватися тут попитом. І навпаки. Шукайте саме ту категорію, яка підходить під вашу цільову аудиторію.

3. Платне або безкоштовне розміщення оголошень? Цей фактор допоможе вам визначитися, наскільки вигідною буде співпраця з тим чи іншим майданчиком. Якщо комісійні досить високі, а ви тільки починаєте свій бізнес, краще вибрати безкоштовні сервіси або з мінімальними комісійними.

4. Платні послуги сайту. Але якщо сайт дійсно хороший за кількістю користувачів і переглядів, за популярністю в мережі, є варіант скористатися платними послугами. Вони розширюють ваші можливості, дозволяють рекламувати і просувати оголошення, і надалі обов'язково принесуть прибуток.

5. Вимоги до розміщення оголошень. Якщо на інтернет-порталі є серйозні обмеження для кількості оголошень або кількості фотографій в оголошенні, навряд чи таким способом вдасться побудувати великий бізнес. Але для початку і такий варіант буде непоганим, якщо сайт достатньо популярний.

6. Зручність користування сайтом. Оцініть інтерфейс майданчика: він повинен бути простим і зрозумілим як для продавця, так і для покупця. Перевантажені сторінки і каталоги, безліч реклами часто вичерпують терпіння покупців, і вони йдуть з сайту.

Як працювати з маркетплейсом?

Усе досить просто. У більшості випадків потрібно зареєструватися, щоб створити свій акаунт. Далі - розмістити оголошення, підібрати до них якісні фото і скласти грамотний та повний опис товарів. Можна скористатися рекламою від майданчика або просувати свої оголошення самостійно, перевиставляючи або регулярно оновлюючи їх.

До теми

13:00 1 серпня 2021 р.

Добротвірська ТЕС підтримуватиме частоту 50 Гц в ОЕС України

НЕК «Укренерго» видала Добротвірській ТЕС АТ «ДТЕК Західенерго» свідоцтва про відповідність її електроустановок вимогам до допоміжних послуг (ДП) та внесла станцію в Реєстр одиниць надання ДП.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу