Як побудувати недорогий будинок у великому місті?
12:35 4 січня 2024 р.
Мати власну домівку – мрія кожної людини, адже тільки там ми почуваємося безпечніше та затишніше, ніж деінде.
Хтось вибирає квартиру в багатоповерховому будинку мегаполіса, а інші воліють мати свій куточок землі та приватний будинок. Зазвичай, другий варіант вважається занадто дорогим, і велика кількість мрійників не наважуються на власне будівництво.
Проте технології не стоять на місці. І тепер власниками приватного будинку може стати значно більша кількість містян. Адже купити модульний будинок буде значно дешевшим варіантом, ніж побудувати капітальний з нуля.
Як дешевше побудувати будинок
На яке б будівництво ви не наважилися, споруда повинна відповідати певним вимогам, без дотримання яких немає сенсу навіть розпочинати процес. Серед основних характеристик визначимо:
- Довговічність. Матеріали, які використовуються забудовником, повинні витримати десятки років експлуатації.
- Міцність. Будинок має відповідати стандартам та нормам навантаження.
- Теплоізоляція. Домівка має відмінно зберігати тепло, адже це впливатиме як на комфорт власників, так і на їхні рахунки за комунальні послуги.
І, звісно, важливою характеристикою є вартість будинку, оскільки чудовий та якісний дім можна отримати не за захмарно високими цінами. Економічно вигідним рішенням може стати придбання модульного будинку. Такі будівлі тільки набирають популярності в нашій країні. А от за кордоном дуже часто можна побачити побудовані за цією технологією домівки.
Ціна модульного будинку є, як правило, значно нижчою, ніж вартість зведення капітального – з фундаментом. Вже на етапі планування клієнт знатиме точну фінальну ціну, чого не можна сказати про довготривале будівництво споруд з цегли чи з дерев’яного бруса. Та крім цієї переваги, модульні споруди мають ще низку плюсів:
- швидкість зведення та демонтажу за необхідності;
- незалежність будівництва від сезону;
- використання гіпоалергенних та якісних матеріалів;
- індивідуальний підхід при зведенні будинку.
Технологія спорудження таких будівель постійно вдосконалюється і стає все більш доступною для майбутніх власників. Розглянемо особливості замовлення модульних будинків.
Будівництво дешевих будинків за модульною технологією
В останні роки все частіше можна побачити модульні будинки в Києві та в інших містах України. Але що ж це насправді? Модульний будинок – конструкція, яка повністю збирається на території виробника за принципом конструктора. Будівля складається з окремих секцій.
Процес з моменту замовлення виглядає наступним чином:
- Укладання договору, вибір проєкту та обговорення всіх вимог та побажань.
- Збирання у власному цеху виконавця (завдяки цьому на ділянці замовника не буде шуму, сміття та бруду, як це буває при капітальному будівництві).
- Встановлення будинку на ділянці клієнта.
Як правило, виробництво модульного будинку компанією Unitbud виконується за 1-2 місяці. І вже протягом тижня після цього власники можуть заселятися у новий власний дім.
Фундамент для модульного будинку
Підготовка місця для встановлення модульного будинку зазвичай лягає на плечі власника. Для цього він має створити фундамент необхідної площі. Варіантами розв'язання цієї задачі є:
- стрічковий – підходить майже під усі типи споруд;
- стовпчастий – для будинків з легкими стінами;
- плитний – для невеликих будинків на слабкому ґрунті.
Стрічковий фундамент вважається найбільш прийнятним варіантом для модульних споруд. Він повторює межі опорних стін і стає для них опорою. Стрічковим фундаментом є стрічка з армованого бетону. Залити її можна як на ділянці, так і змонтувати з привезених блоків. Проте перший варіант є оптимальним, оскільки можна створити фундамент необхідної форми та площі, не підлаштовуючись до стандартного розміру блоків.
Чи необхідне утеплення модульного будинку
Особливістю цих споруд можна назвати відсутність централізованої системи опалення. Тому для збереження тепла варто встановити автономну систему. Зазвичай на обігрів працюють котли, електричні конвектори або кондиціонери. А от утеплювач відповідає за збереження цього тепла у приміщенні.
Встановлені енергоощадні вікна, утеплені стіни та підлога, автономне опалення – все це дозволить отримати теплу та комфортабельну домівку навіть у період сильних морозів. Всі ці деталі необхідно планувати на етапі створення проєкту будинку. Тому вкрай важливо заздалегідь визначитися з призначення будівлі надалі.
Сьогодні в Україні можна побачити модульні будинки в багатьох містах, подекуди були зведені цілі містечка для розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) протягом цілого року. Відгуки про проживання у таких спорудах підтверджують, що модульні будинки можуть бути такими ж теплими та затишними взимку, як і капітальні.
Дізнатися, скільки коштує модульний будинок, ви можете у спеціалістів Unitbud. Компанія може збудувати модульні будинки у Львові та в інших містах під ключ, що буде дуже зручним для замовників, адже вже за 1,5–2,5 місяці після підписання угоди вони можуть заселитися у новий власний будинок.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook