Найвища зарплата - 60 тис грн. На Львівщині - майже 15 тисяч вакансій

14:00 30 жовтня 2024 р.

Фото до новини

Між попитом і пропозицією робочої сили відчутний дисбаланс, який залежить як від галузі або виду діяльності, так і від професій або спеціальностей.

Про це DailyLviv.com повідомили у відділі організаційно-інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості.

У січні-вересні цього року понад 8 тисяч працедавців Львівщини подали до підрозділів обласної служби зайнятості інформацію про наявність 43,2 тис. вакансій. З них на початку жовтня актуальними залишалися 14,5 пропозицій працевлаштування, на які претендували 5,7 тис. шукачів роботи.

За даними обласного центру зайнятості, між попитом і пропозицією робочої сили відчутний дисбаланс, який залежить як від галузі або виду діяльності, так і від професій або спеціальностей.

Читайте також: Е-квиток допоміг. У Львові озвучили нову зарплату водія автобуса

Для прикладу, найбільший дефіцит кадрів станом на 01.10.2024 року спостерігався у добувній промисловості, де на одну особу, котра шукала роботу, припадало 10 вакансій. Подібна ситуація в транспортній галузі: один претендент мав змогу обирати місце праці з-поміж 6 варіантів працевлаштування. Натомість нестача вакансій відчутна лише у сфері державного управління та оборони, де кількість пропозиції роботи вдвічі менша, ніж чисельність тих, хто її шукає.

Читайте також: Зарплати мерів України у воєнний рік. Садовий на восьмій позиції

Роботодавці області зазнають найбільших труднощів під час пошуку персоналу за робітничими професіями. Передусім бракує швачок, водіїв автотранспортних засобів, кухарів, продавців, касирів торгівельного залу, пекарів, верстатників деревообробних верстатів, електрогазозварників, гірників підземних, електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, малярів, водіїв навантажувача, трактористів-машиністів, слюсарів-сантехніків тощо.

Щодо рівня заробітних плат, то тут також вимальовується різна картина.

Наприклад, швачки (611 вакансій) могли розраховувати на зарплату до 13,3 тис. грн, бухгалтери (85 вакансій) – до 15,6 тис. грн. Для водіїв автотранспортних засобів (506 вільних робочих місць) максимальна винагорода сягнула 17,6 тис. грн, а медичним сестрам/братам (91 вільне робоче місце) пропонували  винагороду у розмірі до 10,6 тис. грн.

На найвищу зарплату в області міг розраховувати машиніст маркувальні машини для розмічання автомобільних доріг (60,0 тис. грн), директор відділення (55,7 тис. грн), член правління акціонерного товариства (44,0 тис. грн) та адміністратор даних (43,7 тис. грн).

Читайте такожВода і каналізація під загрозою. Львівводоканалу бракує 200 працівників

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів