Вибори створюють ризики для гривні, – НБУ

17:15 19 квітня 2019 р.

Фото до новини


Фото: espreso.tv

Курс гривні визначається попитом та пропозицією на валютному ринку, які залежать від настроїв та очікувань учасників ринку.

Про це, як повідомили інтернет-виданню «Економічна правді» розповіли йому в прес-службі Національного банку України, де також зауважили: «Погіршення девальваційних та інфляційних очікувань на тлі невизначеності в рік президентських та парламентських виборів є одним з актуальних ризиків, кажуть в Нацбанку».

Водночас, у НБУ запевнили: «Однак наразі ми не бачимо відчутного психологічного тиску. Навпаки, під впливом ринкових факторів офіційний курс гривні з початку року зміцнився на 3,2% до 26,81 гривні за долар станом на 16 квітня».

Серед чинників, які  зумовили таку ситуацію на валютному ринку у першому та на початку другого кварталу, НБУ назвав сприятливу зовнішню цінову кон’юнктуру для товарів українського експорту, зокрема – аграрної і металургійної продукції і стабільні надходження експортної виручки; слабке зростання імпорту товарів і помірні обсяги репатріації дивідендів в іноземній валюті за кордон; чистий продаж валюти населенням.

«За період з 1 січня по 15 квітня населення більше продало валюти, аніж купило її. Чистий продаж валюти населенням з початку року становив 131,1 млн. доларів. Тобто пропозиція валюти більша попиту на неї», – констатують в НБУ.

Сприятлива ситуація на валютному ринку дозволила Національному банку здійснити чисту купівлю валюти на ринку на 799,7 млн. доларів у резерви з початку року. Однак НБУ не береться прогнозувати, якою буде ситуація на валютному ринку після другого туру президентських виборів.

«Національний банк не оприлюднює власні очікування і прогнози щодо курсу гривні, щоб не вплинути на ситуацію на валютному ринку, яка має визначатися ринковими факторами», – повідомили також «ЕП» в прес-службі регулятора.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини