Влада примусить платити податки селян, які мають понад 2 гектари землі

11:14 4 квітня 2021 р.

Раніше на цю норму закону податкові служби дивилися крізь пальці, а тепер вимагатимуть, щоб селяни-власники великих паїв землі ставали фізичними особами-підприємцями і сплачували податки на загальних підставах.

Обласні податкові служби закликають фізичних осіб, які самостійно обробляють земельні паї площею понад 2 га і отримують дохід від продажу сільськогосподарської продукції, подати декларацію про майновий стан і доходи.

Про це повідомляє сайт seeds, пише Dailylviv.

Згідно із законодавством України доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 га, підлягають оподаткуванню ПДФО за ставкою 18 відсотків, плюс військовий збір в розмірі 1,5 відсотка.

Декларацію про доходи селяни, які самостійно обробляють свої землі, повинні подати до 30 квітня поточного року. Оплатити податкові збори, включаючи військовий збір, слід до 1 серпня 2021 року.

Щоб далі мати можливість здійснювати свою діяльність, селянам рекомендують зареєструватися суб’єктами господарювання – ФОП, сплачувати відповідні податки, бюджетні збори і ЄСВ.

Крім того, Міністерство фінансів працює над усуненням «лазівок» у законодавстві, які дозволяють підприємцям ухилятися від сплати податків.

Оформляти себе як ФОП і декларувати доходи жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх самостійно, - це може бути також і додатковим тиском на власником паїв, що не хочуть їх позбутися на користь інших.  

Довідково

У разі продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки за формою № 3ДФ. Така довідка про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку впродовж п’яти робочих днів від дня отримання відповідною радою письмової заяви.

Ця довідка видається особисто власнику сільськогосподарської продукції, яка вирощена на земельних ділянках, (присадибних ділянках) та індивідуальних дачних, особистих селянських господарствах та/або земельних частках (паях), виділених в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. Довідка видається строком на п’ять років.

Земля на Львівщині коштуватиме найдешевше, але за ділянки вздовж трас даватимуть 10 і більше тисяч доларів

Усі державні контролери досі приховують від населення небезпечну продукцію на ринку

Влада Львова закликає власників приміщень звільнити орендарів-підприємців від сплати оренди на час локдауну

Тисяча гривень за один гектар сільгоспземлі: стартова ціна на Львівщині

dailylviv.com

До теми

16:07 14 квітня 2021 р.

У мерії повідомили, коли зупинять опалення львівських будинків (відео)

У Львові триває опалювальний сезон 2020-2021 р. Як розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, питання завершення опалювального сезону розглядатимуть у понеділок, 19 квітня, однак все буде залежати від температури зовнішнього повітря.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу