Верховний Суд визнав готель Антонова у Львові незаконним

12:43 29 лютого 2024 р.

Фото до новини

Скасовано рішення виконавчого комітету Львівської міської ради про затвердження містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки для будівництва готелю на площі Міцкевича в м. Львові.

Про це йдеться у повідомленні Верховного Суду України, пише DailyLviv.com.

Верховний Суд нагадав виконкому ЛМР, що землі, на яких розташований об’єкт, внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, за законом належать до земель історико-культурного призначення незалежно від того, яке цільове призначення цих земель було встановлено рішеннями органів місцевого самоврядування, містобудівною документацією.

Під час розгляду заяв і доданих до них документів про надання містобудівних умов та обмежень на такі земельні ділянки орган, який за законом уповноважений їх видавати, зобов’язаний перевірити відповідність наміру забудови такому цільовому призначенню з урахуванням установленого законом режиму використання цих земель, у тому числі визначеному законом виду їх використання.

Читайте також: Власник "Галнафтогазу" збудує гірськолижний курорт на Львівщині - більший, ніж "Буковель"

Такий висновок зробив Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду у справі про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Львівської міської ради про затвердження містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки для будівництва готелю на площі Міцкевича в м. Львові.

В обґрунтуванні позову зазначалося, що площа Міцкевича розміщується в межах історичного ареалу м. Львова та на території об’єкта, внесеного до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і що за зазначеною адресою розташована пам’ятка культури національного значення. Розміщення готелю не відповідає категорії земель історико-культурного призначення.

Верховний Суд констатував, що на земельній ділянці, яка у спірних правовідносинах віддана під забудову й щодо якої затверджено містобудівні умови та обмеження, розташовується пам’ятка культурної спадщини національного значення «Львів – Ансамбль історичного центру», яка одночасно є об’єктом всесвітньої спадщини та занесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тому спірна земельна ділянка належить до категорії земель історико-культурного призначення за законом, і таке цільове призначення може бути змінене винятково за погодженням з Кабінетом Міністрів України.

Читайте також: Що швидше збудує Антонов - готель у Львові чи гірськолижний курорт у Славському?

У разі надання містобудівних умов та обмежень щодо земельних ділянок, на яких розташований об’єкт всесвітньої спадщини, внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, виконком Львіської міськради зобов’язаний враховувати і вимоги спеціального законодавства, яким урегульовано особливості охорони об’єктів всесвітньої спадщини, зокрема перевірити, чи відповідає намір їх забудови плану управління об’єктом всесвітньої спадщини, який, окрім іншого, повинен містити опис умов, обмежень і заборон щодо об’єкта всесвітньої спадщини, його території та буферної зони.

У цій справі встановлено, що виконавчий комітет Львівської міської ради, ухвалюючи спірне рішення, не врахував фактичного правового статусу об’єкта всесвітньої спадщини «Львів – Ансамбль історичного центру», який внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і є пам’яткою культурної спадщини національного значення, не взяв до уваги визначеної за законом категорії земельної ділянки, розташованої під таким об’єктом культурної спадщини, виду її використання, дозволеного законодавством, чинним станом на момент виникнення спірних правовідносин.

Тож колегія суддів дійшла висновку, що містобудівні умови та обмеження, як і рішення про їх затвердження, є незаконними й такими, що порушують не тільки права позивачів, а й громадський інтерес до культурної спадщини відповідно до її значення для суспільства.

Читайте також: Компанії Антонова засекречують будівництво курорту у Славському з міркувань комерційної безпеки

Довідка

Забудовником ділянки на площі Адама Міцкевича, 9 є ТОВ «Центр розвитку нерухомості». Ця компанія входить до групи фірм «Універсальна інвестиційна група» бізнесмена Віталія Антонова, якому належить мережа автозаправок «ОККО».

Містобудівні умови та обмеження на будівництво готелю «Центр розвитку нерухомості» отримав в лютому 2020 року. Виконавчий комітет Львівської міської ради проголосував «за», попри містобудівні порушення та незгоду Спілки архітекторів. На ділянці збудують готель заввишки 25-метрів, однак остаточного проєкту будівлі ще немає. Хоча у 2010 році мерія обіцяла відбудувати фасад колишнього будинку, та надалі про свою обіцянку вже не згадувала.

Раніше на площі Міцкевича, 9 була кам’яниця, яку знесли в 1997 році через руйнацію, і вже через рік почали говорити про забудову цієї ділянки. Інвестори будівництва торгово-адміністративного будинку постійно змінювалися, але у 2005 році право власності на ділянку отримав теперішній забудовник ТОВ «Центр розвитку нерухомості».

Перші містобудівні умови та обмеження на будівництво фірма отримала у 2008 році, пізніше ще одні – у 2018 році. Однак тільки після отримання третього дозволу в лютому 2020 року забудовник розпочав зводити будівлю.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів