Усе вирішує одна людина: львівський депутат розповів, як мерія надає дозволи на будівництво

11:45 4 жовтня 2020 р.

Попри те, що при Львівській міськраді діє низка інтитуцій, відповідальних за забудови міста, на практиці рішення про те -дати забудовникові дозвіл на будівництво чи ні, вирішує міський голова Андрій Садовий.

Про це під час експертної дискусії на тему: «Львів. Як припинити хаотичну забудову?» у Львівському пресклубі заявив Тарас Чолій, депутат Львівської міської ради, керівник ГО «Західноукраїнський центр історичних досліджень»., пише DailyLviv.

Він вважає, що практику надання містобудівних умов і обмежень треба переглянути, бо часто їх видають на угоду бізнесу, але із нехтуванням  комфорту жителів Львова.

– Я переконався у цьому за п’ять років роботи у комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища. Ця комісія насправді мала дуже посереднє значення у вирішенні тих чи інших питань. Вона повинна бути дорадчим органом з візії розвитку міста, але стала своєрідним контролюючим інструментом. Проте, і справжній контроль ми також мало могли забезпечити, адже всі рішення залежали від депутатів на сесії. І серед них було немало зацікавлених або корумпованих осіб, - повідомив Тарас Чолій.    

За його словами, чинний міський голова обрав перед львів’янами дуже зручну позицію.  
      
- Якщо все добре, то він - молодець. Якщо щось погано – винні депутати. Але Андрій Садовий лукавить. Фактично він і зараз залишається реальним лідером партії, тому «Самопоміч» завжди голосувала і голосує за його вказівкою, –  сказав Тарас Чолій.

Він навів кілька прикладів, зокрема на території Цитаделі, коли депутати голосували за надання містобудівних умов і обмежень, але після протестів громадськості і скандалів у пресі Андрій Садовий накладав на них вето.

- І при цьому міський голова на публіку дуже сварив тих несумлінних депутатів, а сам виглядав героєм. Але він «забував» поінформувати людей, що його фракція голосувала за ті рішення в повному складі. Виходить, ліва рука не знає, що робить права? Насправді нічого не робиться без вказівки мера, жоден дозвіл на будівництво без його згоди отримати неможливо. Він – хитрий політик, –  заявив Тарас Чолій.  

Депутат від УГП також наголосив, що нове керівництво Львівської ОТГ мусить провести аудит ресурсів для створення нових промислових зон і зарезервувати право громади над тими земельними ділянками, які місто отримає в нову ОТГ.  На його думку, новий голова мав би розробити нову головну стратегію і генеральний план Львова, а також переглянути зонування районів – наскільки якісно вони виконувались і виправити помилки там, де це ще можна зробити.

Нагадаємо, що експертну дискусію “Львів. Як припинити хаотичну забудову?” організувала Юлія Гвоздович, кандидатка на посаду голови Львівської ОТГ від Української Галицької партії.

Дозволи на будівництво: виконком ЛМР 130 разів порушив генплан Львова.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

21:27 19 жовтня 2020 р.

Чия Нафтуся? У Трускавці вимагають повернути свердловини від приватників у комунальну власність (відео)

Постанова Трускавецької міської ради про вирішення цього питання є ще від 9 листопада 2017 року. Проте – на папері. А в реальному житті вона не діє.

Рубрика: Економіка

12:12 19 жовтня 2020 р.

У ПП „Краківець-Корчова“ готуються обговорити збільшення квот на вантажоперевезення між Україною і Польщею

Міністри інфраструктури України та Польщі на початку листопада проведуть переговори із залученням профільних відомств щодо проблем вантажоперевезення та збільшення квот.

Рубрика: Економіка

11:29 19 жовтня 2020 р.

Як у Трускавці розвиватимуть гідромінеральну базу

Сьогодні, 19 жовтня, о 12.00 у Львівському пресклубі - пресконференція на тему: "Збереження і розвиток гідромінеральної бази – основа становлення м. Трускавець як курорту міжнародного рівня".

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Безробіття на Львівщині: рецепти допомоги

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу