Управляючі компанії замінюють у Львові комунальні підприємства

11:40 2 січня 2020 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

Заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірини Маруняк запевнила, що з початку 2020 року Львів перейшоа на інший формат надання послуг для мешканців – у Львові будуть діти замість ЛКП лише управляючі компанії.

Про це повідомили в четвер, 2 січня, у Львівській міськраді. За словами Ірини Маруняк, буде також запроваджено побудинковий облік ресурсів – тепер кошти будуть акумулюватися по кожному будинку і витрачатимуться саме на роботи в цьому будинку. Однак, якщо будинки не визначаться з формою управління до травня 2020 року, то будуть проведені конкурси і орган місцевого самоврядування, за ініціативи мешканців, буде визначати, хто буде управляти тим чи іншим будинком.

Заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства розповіла подробиці: «З 1 січня 2020 року у Львові розпочали працювати 17 комунальних управляючих компаній з 39. Тобто ми зменшуємо кількість управляючих компаній на 56%. Також у нас діє 12 приватних управляючих компаній і наше ЛКП «РАП» – це аварійна служба також бере на обслуговування будинки».

Ірини Маруняк зазначила: «З управляючи компаніями ми укладаємо угоди до 31 грудня 2020 року та будемо моніторити їхню роботу. Якщо робота буде не якісною, то контракт буде розірвано достроково. У перспективі з цих 17 управляючих компаній має залишиться лише 6, тобто буде 1 компанія в кожному районі. Зокрема, у Личаківському районі з початку року працюватиме лише одна управляюча компанія, адже цей район був пілотним, і він найшвидше розпочав реформу щодо укрупнення ЛКП».

Однак ще до кінця січня 2020 року будуть працювати 22 комунальні підприємства. Адже в січні їм необхідно зібрати кошти за обслуговування будинку в грудні 2019 року. Проте у цих підприємствах будуть працювати лише директор і бухгалтер. Усі інші працівники будуть переведені у ці 17 управляючих компаній. Так впродовж реформи ЛКП буде звільнено 111 працівників  – це АУП: директори, бухгалтери, паспортисти. Працівники і двірники будуть переведені в управляючі компанії. Їх не скорочуватимуть.

Заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства розповіла також: «З 1 січня ми також переходимо на інший формат надання послуг для мешканців. Управляюча компанія має обходити будинки, дивитися, що потрібно зробити і що потрібно відремонтувати. На основі цього вона складає плани робіт і почергово їх виконуватиме, в залежності від пріоритетності. Це все для того, щоб не мешканець приходив і казав, що в будинку не так, а щоб це були планові роботи, і щоб управляюча компанія сама дбала за будинок. Тобто йдеться про створення ринку надання послуг з якісного управління житловим господарством».

Ірини Маруняк повідомила також: «Далі, що дуже важливо, має бути реалізація побудинкового обліку ресурсів. Такого у нас досі не було. Досі кошти йшли в спільний котел ЛКП і з них визначали, які будинки є в аварійному стані, і які треба ремонтувати. Натомість тепер кошти будуть акумулюватися по кожному будинку і витрачатимуться саме на роботи в цьому будинку. Тобто, по кожному будинку буде створена база даних, де буде видно скільки коштів поступило, куди вони були витрачені, і скільки залишилося. І кожен мешканець може цю інформацію отримати. У цьому випадку важливо, щоб мешканці оплачували квартирну плату, бо не можна буде перекидати кошти з одного будинку на інший. Кожен будинок буде оплачувати за себе. Тому громада будинку має жорстко ставитися до своїх неплатників».

За словами чиновниці, реформою ЖКГ місто прагне, що було відновлено відчуття власності та відповідальності у співвласників будинку, щоб мешканці розуміли, що саме вони є відповідальні за свій будинок – вони визначають розмір квартирної плати, що потрібно зробити у будинку, і яка почерговість виконання цих робіт.

Заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства розповіла також: «Якщо говорити про переваги управляючої компанії, то найперше, на що вона націлена, – це на підвищення якості надання послуг з управління багатоквартирними будинками, побудинковий фінансовий облік доходів та витрат на багатоквартирний будинок. Співвласники самостійно визначають розмір та вартість додаткових робіт, а управитель зобов`язаний розробити стратегію розвитку будинку та презентувати його на загальних зборах співвласників для подальшого затвердження. Управляюча компанія має мати свій сайт, можливо, навіть мати свою «Гарячу лінію».

Ірини Маруняк повідомила також: «Однак, насправді зараз люди мають право вибору. Вони можуть або обрати управляючу компанію, або створити ОСББ, або перейти на самоуправління. Адже списання будинків продовжується. Вже списано більше 64% усіх будинків. Зокрема, створено 1402 ОСББ в 1504 будинках, 371 будинок обрали самоуправління, 4677 будинків обрали муніципальні управляючі компанії, 79 будинків обрали приватні управляючі компанії, і не визначились з формою управління 2730 будинків».

Як інформував «ЩЛ», кожному будинку у Львові пообіцяли окрему касу.

dailylviv.com

До теми

19:39 30 липня 2021 р.

45 об’єктів нерухомого майна Федерації профспілок планували продати незаконно

Слідчі Державного бюро розслідувань арештували 45 об’єктів нерухомого майна Федерації профспілок та її акціонерних товариств, а саме готельних комплексів та прибудов до них, які посадовці планували продати найближчим часом.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу