Україну годують не агрохолдинги, а українські сімейні ферми, – нардеп

16:22 9 жовтня 2014 р.


Фото: vk.com

Cьогодні Україну годують не агрохолдинги, а українські сімейні ферми, тобто колишні підсобні господарства. А це: 80% молока, 50% яєць і м’яса та понад 90% овочів та фруктів.

Таке сьогодні, 9 жовтня, повідомив на прес-конференції у Львівському прес-клубі народний депутат Іван Кириленко.

Депутат запевнив, що через укрупнення територіальних громад, яке пропонує адміністративно-територіальна реформа, занепаде інфраструктура сіл та й ферми, з яких живуть самі селяни.

Справжній приклад адміністративно-територіальної реформи є в Польщі, де немає агрохолдингів, а середнє господарство становить 10 гектарів - це майже сімейна ферма, продукція якої заповнює українські та європейські ринки. 

«Доходи у польських селах у 9 разів вищі, ніж тих, хто працює в промисловості» - зазначив нардеп.

Окрім продуктів, сільське господарство дає й енергоресурси, а це - біогаз, біодизель і біотенол, які можуть заповнити прогалини, що спричиняє криза на сході України, сказав Кириленко.

Наприклад, у сільському господарстві можна добувати 11 млрд. кубів біогазу. Україна може отримувати гранти на виробництво екологічно чистої зеленої енергії, навіть на безповоротній основі коштів,оскільки Європа зацікавлена в екології навколишнього середовища не тільки в себе, а й у сусідніх державах.

Мар'яна Голуб'як

dailylviv.com

До теми

14:06 19 квітня 2021 р.

У Львові каву продаватимуть у багаторазові горнята, які витримують 3 тис використань (відео)

Уперше в Україні у Львові до Дня довкілля впроваджують новий сервіс заставного багаторазового горнятка для напоїв Zero Cup, співзасновником якого є Громадська організація Zero Waste Lviv. Послугою наразі можна скористатись в одній із мереж кав’ярень міста.

Рубрика: Економіка

13:43 19 квітня 2021 р.

У Львові не планують закінчувати опалювальний сезон

У Львові продовжується опалювальний сезон 2020-2021 р. Як розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, за прогнозами синоптиків суттєвого потепління наразі не передбачається.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу