Українських заробітчан зобов'язують подавати декларації про доходи і майновий стан

16:28 22 січня 2021 р.

Якщо громадянин України отримував доходи за кордоном, а це особливо стосується українських заробітчан, і сплатив податки там, то за умови надання таких підтверджуючих документів йому не доведеться сплачувати податки ще раз і в України.

При отриманні іноземних доходів громадяни мають подати декларацію про майновий стан та доходи. Про це зазначив голова ДПС Олексій Любченко в інтерв’ю інтернет-виданню «Гордон», повідомляє Урядовий портал. 

Олексій Любченко заспокоїв громадян України, які заробляють за кордоном і сплачують там податки, пише DailyLviv:

«Загальне правило просте: із доходів, які одержують українські громадяни, сплачують податки. Неважливо, де. У нас є підписані угоди про виключення подвійного оподаткування абсолютно з усіма країнами, де працюють наші люди. Якщо наші громадяни заплатили податки за кордоном: у Польщі, Угорщині, Португалії або деінде – в Україні ніхто з них вимагати податки не має права. Єдине, що вони мають зробити, – це подати податкову декларацію». 

Обов’язок подачі декларації про майновий стан і доходи, а також сплати податків та зборів визначені ст. 67 Конституції України.

При цьому, якщо громадянин отримував доходи за кордоном, а це особливо стосується українських заробітчан, і сплатив податки там, то за умови надання таких підтверджуючих документів йому не доведеться сплачувати податки ще раз і в України.

Експерти вважають, що в Києві вже почали хвилюватися з того, що, за прогнозом Нацбанку, заробітчани у 2021 році перекажуть в Україну на $2 млрд менше, ніж торік.

А заробітчани добре пам'ятають, як повелася з ними влада на початку коронавірусної пандемії: Українців випускатимуть на заробітки за кордон лише з тримісячним контрактом.

На Львівщині планують відкрити п’ять нових пунктів пропуску на кордоні із Польщею

dailylviv.com

До теми

19:23 27 лютого 2021 р.

У Львові Сільпо не купить Фуршет, - АМКУ

Тому що концентрація двох активів в одних руках могла б призвести у Львові до обмеження конкуренції, - офіційна версія.

Рубрика: Економіка

21:43 26 лютого 2021 р.

Фіксована річна ціна на газ для населення: у Кабміні повідомили про старт

Фіксована річна ціна на газ для населення від газопостачальних компаній почне працювати з 1 квітня, коли втратить силу встановлена державою "стеля" у 6,99 грн за кубометр.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу