Україна і Молдова скасували дозволи на міжнародні вантажні перевезення

21:43 27 серпня 2022 р.

Фото до новини

З 1 вересня українські перевізники зможуть їздити до Республіки Молдова за новими спрощеними правилами.

Про це інформує Урядовий портал, пише Dailylviv.com

Команда Міністерства інфраструктури домовилась про це з колегами з Кишинева напередодні Дня Незалежності Молдови, яке святкується сьогодні, 27 серпня.

Після підписання «транспортного безвізу» з країнами Європейського союзу Молдова залишалась єдиною державою на наших кордонах, з якою не було повністю скасовано дозвільний режим для українських перевізників. З огляду на великий обсяг вантажів, який зараз рухається у бік Молдови, підписання двостороннього протоколу зніме ризик зупинки руху нашого експорту.

Дозвільний режим буде збережений для нерегулярних пасажирських перевезень (у наступному році сторони обміняються 2200 дозволами) та для перевезень до або з третіх країн (Україна отримає 10 000 дозволів на 2023 рік).

«Двостороннє скасування дозволів на міжнародні вантажні перевезення, відкриття кілька днів тому залізничної ділянки «Березине - Басарабяска», яка не працювала більше 20 років — це чудові приклади співробітництва у транспортній сфері, посилення взаємодії між Україною та Молдовою. Тепер наше завдання — максимально використати нові можливості для посилення економік наших країн перед загрозами, які несе російська військова агресія та російська політика загалом», — заявив Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Україна буде готова до членства в ЄС у 2024 році: з 1 жовтня - митний безвіз

З 4 квітня знято або підкориговано низку обмежень для вантажних автомобільних перевезень

Данія дозволила українцям двосторонні та транзитні вантажні автомобільні перевезення без дозволів

Найшвидша митниця: уряд максимально спростив усі митні процедури

Митників екіпірують бодікамерами, щоб фіксувати весь процес роботи

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів