Україна готується до нової революції в системі закупівель, – експерт у Львові

18:17 31 січня 2019 р.

Україна готується до нової революції в системі закупівель Prozorro. За ініціативи Міністерства економічного розвитку, проекту «TAPAS» і ЄС було розроблено оновлену систему закупівельного законодавства, яка ще більше просуне Україну в процесі вільного, відкритого використання бюджетних коштів.

Про це сьогодні, 31 січня, на прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему «План дій ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» на 2018-2020 роки» повідомив голова правління ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень» Мирослав Сімка.  

- З основних новацій – це запуск електронних каталогів. Це буде збірник типологічних товарів і послуг, які можна буде вибрати і з постачальником укласти договір уже без проведення довгих процедур, які, часом, заважають у реалізації певних ініціатив,- розповів Мирослав Сімка.

Новою ініціативою, за його словами, буде пониження допорогових закупівель. Це - розвиток конкурентного ринкового середовища. Для цього запровадять спрощену процедуру закупівель, яка стартуватиме від 50-ти тисяч гривень. 

- Для Львова це не буде новиною. Тут зараз вже поріг опущений до 50-ти тисяч,- уточнив експерт.

Мирослав Сімка повідомив про очікувану відміну таких усталених понять законодавства, як тендерний комітет. 

-Ми переходимо до професіоналізації сфери закупівель через роботу уповноважених осіб. Це - крок вперед. Оскільки в середовищі закупівельників побутує думка, що тендерний комітет це - тягар, який працівнику чіпляють на шию. Ніхто туди не хоче йти. Бо є відповідальність і нічого за це не оплачують,- сказав голова правління ГО.

За його словами, буде також удосконалена процедура оскаржень, що дуже важливо для бізнесу. 

- Якщо скарга буде підтверджена антимонопольними органами, то кошти за скаргу будуть повернуті бізнесу. Плануємо також впровадити методику розрахунку очікуваної вартості, щоб держструктури, органи місцевого самоврядування відповідально ставилися до того, як вони планують бюджет: як правильно порахувати, яку суму треба закладати для тої чи іншої закупівлі на майбутній період,- повідомив Мирослав Сімка.

Як  зазначив експерт, буде також впроваджено новітню для України і сталу світову практику - участь у закупівлі об’єднанань підприємств. Львів уже має приклади такого формату. 

- З основних новацій, які розроблені, я більше, ніж впевнений, у 2019 році більшість будуть прийняті, - підсумував голова правління ГО  “Центр громадського моніторингу та досліджень“ Мирослав Сімка.

Він нагадав, що система закупівель Prozorro у 2018 році зекономила для бюджетів усіх рівні в Україні понад 31 млрд грн. Це більше, ніж кілька річних бюджетів Львова. Зокрема, на Львівщині вдалося зекономити 1 млрд 410 млн грн, на Івано-Франківщині - 0,5 млрд грн, майже 1 млрд грн - у Тернопільській області, у Закарпатті – 23 млн грн, у Волинській області – 236 млн грн, у Чернівецькій – 265 млн грн. 

Система Prozorro була одним із наріжних каменів у рамках ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд».

Мирослав Сімка повідомив про розширення системи Prozorro.

- Наприкінці 2018 року - на початку 2019 року на офіційному рівні стартувала система Prozorro-продажів. Не просто поділ бюджетних коштів буде відбуватися відкритим шляхом, але й розподіл певного майна, продаж певного майна, яке є майном громади або держави,- пояснив голова правління ГО.

Він додав, що ГО  “Центр громадського моніторингу та досліджень“ – перша громадська організація в Україні, яка підписала меморандум з системою Prozorro-продажів.

- Ми починаємо активно включатися в її просування в західному регіоні. За підсумками 2019 року покажемо колосальні і в рази більші і ліпші результати,- наголосив Мирослав Сімка.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

11:09 25 жовтня 2021 р.

Новий сезон: після саудитів Львівщина готується до туристів з Бахрейну

Управління туризму та курортів Львівської ОДА спільно із курортними громадами організувало промоційний тур для одного з керівників туристичної компанії «Traveller Gate» із Королівства Бахрейн.

Рубрика: Економіка

12:07 24 жовтня 2021 р.

Назвали 39 об’єктів, які збудують і відремонтують у гірських районах Львівщини

У межах реалізації проекту “Мале Карпатське коло” департамент дорожнього господарства Львівської ОДА запланував ремонт та будівництво 39 об’єктів на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення. Загальна вартість всіх робіт становить 4,13 млрд гривень.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу