У Старому Самборі відкрили другу чергу вітроелектростанції (відео)

18:15 7 жовтня 2016 р.

Фото до новини


Фото: Павло Паламарчук / «День»

Загальна потужність вітроелектростанції «Старий Самбір-1» становитиме відтепер 13,20 МВт, а річне виробництво електричної енергії – майже 36 мільйонів кВт годин.

У п'ятницю, 7 жовтня, у Старому Самборі відбулося офіційне відкриття другої черги найпотужнішої в Українських Карпатах вітроелектростанції «Старий Самбір-1». Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації, де також поінформували, що висота однієї вітроустановки – 119 метрів, довжина – 56 метрів. Гарантійний термін роботи – 20 років. Загальна вартість проекту – 20,5 млн. євро.

Голова облдержадміністрації Олег Синютка наголосив на церемонії відкриття, що відкриття другої черги цієї вітроелектростанції є знаковою подією не лише для Львівщини, а й для усієї України, бо це суттєвий крок на шляху до енергетичної незалежності нашої держави. За його словами, завдяки реалізації цього проекту у нашому регіоні ми маємо можливість налагодити виробництво екологічно чистого виду енергії, який сприятиме створенню альтернативи російським джерелам енергії. 

Олег Синютка підкреслив, що завдяки проектам, із реалізацією яких допомагає ЄС, можемо покращити добробут мешканців регіону, зокрема збільшити кількість робочих місць. За словами голова облдержадміністрації, співпраця із інвесторами дає змогу кожного тижня відкривати нове виробництво. Зокрема, впродовж наступних двох тижнів планують запуск нової лінії фруктосховища у Бродівському районі та відкриття молокозаводу у Турківському районі.

У прес-службі ЛОДА також поінформували, що відкриття першої черги вітроелектростанції (дві вітроустановки одиничною потужністю 3,30 МВт) відбулося у лютому 2015 року. Вона була приєднана до Об’єднаної енергосистеми України. За 2015 рік перша черга вітроелектростанції виробила 15 мільйонів кіловат годин електричної енергії.

Будівництво другої черги вітроелектростанції «Старий Самбір-1», велось впродовж 2016 року, а завершилося в серпні. На сьогодні станцію готують до включення в енергосистему України.

У складі другої черги вітроелектростанції «Старий Самбір-1» змонтували також дві вітротурбіни. Після включення другої черги загальна потужність ВЕС «Старий Самбір-1» становитиме 13,20 МВт, річне виробництво електричної енергії – майже 36 мільйонів кВт годин.

Таким чином завершено будівництво вітроелектростанції «Старий Самбір-1», яка працюватиме повним комплектом обладнання – чотирма новітніми сучасними високоефективними вітротурбінами. Вітроелектростанція «Старий Самбір-1» (потужністю 13,2 МВт) реалізується спільно з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку та фондом чистих технологій Світового Банку.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів